سه کودک در میان پنج غیرنظامی کشته شده در حمله موشکی خارج از فرودگاه بغداد – اخبار جهانی RT

ارتش عراق گفته است که در حمله دو موشک کاتیوشا به منطقه مسکونی در نزدیکی فرودگاه بغداد روز دوشنبه و سه کودک کشته شدند ، در این حادثه اولین تلفات غیرنظامیان در ماه های گذشته از حملات به این شهر بوده است.

این موشک ها ظاهراً فرودگاه را هدف قرار داده اند اما در نهایت به یک خانه نزدیک برخورد کرده اند که کاملاً تخریب شده است. در کنار این پنج کشته ، دو کودک نیز در این حمله به شدت زخمی شدند.

ارتش در بیانیه ای اعلام کرد این اعتصاب از محله الجهاد پایتخت عراق انجام شده است. این حادثه را توصیف کرد “جنایت ناجوانمردانه” توسط “باندها” به دنبال کاشتن هرج و مرج و ترساندن مردم هستند.

در بیانیه قرائت شده ، نخست وزیر عراق مصطفی الکاظمی دستور داده است کسانی که این موشک ها را شلیک کرده اند به محاکمه کشانده شوند.

حملات موشکی طی هفته های اخیر در عراق شدت گرفته و سفارت آمریکا در بغداد ، نیروهای آمریکایی و فرودگاه را هدف قرار داده است.

اخبار مرتبط  ایالات متحده باید استفاده از هنگ کنگ ، تایوان و تبت را برای دخالت در امور داخلی چین متوقف کند - پکن - اخبار جهانی RT

واشنگتن شبه نظامیان شیعه را با ارتباط با ایران مقصر می داند ، آنها پس از ترور قاسم سلیمانی ، فرمانده ارشد ارتش تهران ، در ماه ژانویه در حمله هواپیمای بدون سرنشین ایالات متحده ، فعالیت های خود را شدت بخشیده اند.
همچنین در rt.com
ایالات متحده آمادگی دارد سفارت عراق را به دلیل حملات موشکی مداوم در منطقه سبز بغداد متوقف کند – گزارش می دهدوخامت اوضاع امنیتی باعث شده است که اگر مقامات عراقی با شبه نظامیان برخورد نکنند ، تهدید به بستن سفارت بغداد می شود.

منابع آمریکایی و عراقی به رویترز گفتند که آماده سازی برای عقب نشینی کارکنان دیپلماتیک در آخر هفته در مأموریت ایالات متحده در بغداد انجام شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *