سودان می گوید که “توافق آبراهام” ایالات متحده را در گام اصلی برای تبدیل شدن به آخرین ملت عرب عادی سازی روابط با اسرائیل امضا کرده است – RT World News

ایالات متحده و سودان توافق نامه ای را امضا کردند که به عنوان “توافق آبراهام” شناخته می شود و راه را برای عادی سازی روابط با اسرائیل برای کشور آفریقای شرقی هموار می کند. این اقدام ادامه معامله ایالات متحده در خاورمیانه است.

بر اساس بیانیه روز چهارشنبه دفتر نخست وزیر سودان ، ناصرالدین عبدالبری وزیر دادگستری سودان قرارداد را با وزیر خزانه داری ایالات متحده استیون منوچین منعقد کرد.

به عنوان بخشی از این معامله ، ایالات متحده با سودان توافق كرد كه بدهی خود را به بانك جهانی كه تحت رهبری دیكتاتور سابق 30 ساله خود عمر البشیر كه در كودتای 2019 از قدرت بركنار شد ، تسویه كند.
همچنین در rt.com
عربستان سعودی و قطر با بازگشایی مرزها و از سرگیری روابط خود اختلافات چندین ساله خود را پایان دادندتوافق نامه های ابراهیم در اصل در سپتامبر 2020 در کاخ سفید بین ایالات متحده ، اسرائیل ، بحرین و امارات متحده عربی به امضا رسید و بعداً اصلاح شد تا شامل مراکش شود.

اخبار مرتبط  اردوغان ترکیه از مجازات ایالات متحده متحد خود در ناتو به دلیل خرید سیستم S-400 از روسیه ناامید شد - RT World News

درج رسمی سودان در این توافق آخرین معامله از سری معاملات انجام شده توسط رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ بین اسرائیل و کشورهای اکثریت مسلمان است.

همچنین به دنبال حذف رسمی واشنگتن از کشور آفریقای شرقی از فهرست “دولت حامی تروریسم” در اواسط ماه دسامبر ، پایان دادن به طبقه بندی 27 ساله در مورد حمایت ادعایی سودان از مبارزان اسلامگرا.

منوچین روز یکشنبه پس از ملاقات با عبدالفتاح السیسم ، رئیس جمهور مصر در قاهره ، برای اولین دیدار رسمی وزیر خزانه داری متحد آمریکا به سودان روز چهارشنبه وارد خارطوم شد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *