سودان پس از تماس با ایالات متحده – توافق نامه صلح با واسطه کاخ سفید با اسرائیل به پیوست – RT World News

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور اعلام کرد سودان در حال پیوستن به توافقنامه آبراهام و به رسمیت شناختن کشور اسرائیل است. پس از امارات متحده عربی و بحرین سومین کشور در سه ماه گذشته است که این کار را انجام می دهد.

در پی تماس تلفنی روز جمعه با بنیامین نتانیاهو و نخست وزیر اسرائیل ، عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان و عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیت اعلام کردند که “پایان جنگ جنگ” با اسرائیل و شروع روند عادی سازی روابط.

جاد دیر معاون مطبوعاتی کاخ سفید نامیده می شود آی تی “یک گام مهم دیگر برای ایجاد صلح در خاورمیانه است.”

اقدامات روز جمعه نیز نمادین است ، زیرا در خارطوم بود که اتحادیه عرب قطعنامه 1967 خود را اعلام کرد و آن را اعلام کرد “نه صلح با اسرائیل ، نه شناخت اسرائیل ، نه مذاکره با اسرائیل” به عنوان اصل راهنمای آن
همچنین در rt.com
تماشا کنید: بحرین ، امارات و اسرائیل توافقنامه صلح “آبراهام” را در کاخ سفید امضا کردنداخبار مرتبط  نخست وزیر لبنان ، حسن دیاب از استعفای کل دولت در میان اعتراضات ناشی از انفجار بیروت خبر داد - RT World News

سودان سومین کشوری است که طی سه ماه به آن پیوست که دولت ترامپ آن را توافقنامه ابراهیم نامید و در 15 سپتامبر در کاخ سفید بین اسرائیل ، امارات و بحرین امضا شد – با امید اینکه سرانجام کشورهای بیشتری به آن بپیوندند. اولین توافق صلح خاورمیانه از سال 1994 ، زمانی که اردن اسرائیل را برای اولین بار به رسمیت شناخت.

در اوایل هفته جاری ، ترامپ اعلام كرد كه آمریكا سودان را از فهرست حامیان دولت تروریسم خارج می كند ، به محض پرداخت 335 میلیون دلار غرامت به قربانیان حملات القاعده به سفارتخانه های آمریكا ، این كشور آفریقای شمالی. این انتصابات به سال 1993 ، اوایل حکومت 30 ساله رئیس جمهور عمر البشیر برمی گردد.

پس از برکناری البشیر در سال گذشته در یک کودتای نظامی ، شورای حاکمیت برای هدایت یک دولت انتقالی تأسیس شد. ملت مسلمان اکثریت نیز از اداره قوانین اسلامی به کشوری رسماً سکولار تبدیل شدند.
همچنین در rt.com
برنامه ریزی شده آمریکا برای حذف سودان از لیست تروریسم واقعاً تلاشی برای کاهش نفوذ چین و منزوی سازی بیشتر ایران استفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *