سوراخ 11 میلیارد ساله در درک ما از تاریخ جهان اکنون پر شده است – RT World News

Sloan Sky Sky Survey (SDSS) نقشه جامع سه‌بعدی از جهان را منتشر کرده است که بسیاری از مجهولات قبلی را پر کرده است. یکی از متخصصان می گوید: “این مهمترین پیشرفت در جهان شناسی را در دهه گذشته نشان می دهد.”

نقشه ، مغز متفکر دو دهه تحلیل ، اندازه گیری های جدیدی از نحوه گسترش جهان در طی 11 میلیارد سال گذشته ارائه می دهد.

ارائه سه بعدی به توضیح این نظریه کمک می کند که جهان با سرعت شتاب در حال گسترش است ، به دلیل ‘ثابت کیهانی ،“گاهی اوقات به عنوان”انرژی تاریک” انرژی تاریک نوعی انرژی ناشناخته است که در بزرگترین مقیاس جهان را تحت تأثیر قرار می دهد.

ما هم تاریخ باستان جهان و هم تاریخ انبساط اخیر آن را به خوبی می شناسیم ، اما یک شکاف دردناک در 11 میلیارد سال میانی وجود دارد ،کایل داوسون ، کیهان شناس دانشگاه یوتا گفت ، که هدایت تیم SDSS را بر عهده داشت.
همچنین در rt.com
چهار سیارک عظیم در مسیر حرکت به زمین ، به عنوان دانشمندان سنگهای فضایی با منشاء بین ستاره ای در منظومه شمسی ما را کشف می کنندداوسون افزود که ایجاد نقشه نمایانگر “برخی از مهمترین پیشرفت های کیهان شناسی در دهه گذشته.

اخبار مرتبط  منظورت این است که کلیک کردن از خشم پایدار نیست؟ کرکره BuzzFeed بدون پول برای پول نقد انگلیس و استرالیا - RT World News

SDSS-IV در سال 2012 با هدف گرفتن اندازه گیری دقیق تر کیهان شناسی دوره های ناشناخته در تاریخ جهان پرتاب شد. اعضای تیم با کسانی که در بررسی گسترده طیف سنجی نوسانی باریون (eBOSS) همکاری داشتند – همکاری بیش از 100 اخترفیزیکدان – برای ایجاد رندر سه بعدی ، که شامل تاریخچه های دو میلیون کهکشان و کوازار بود ، همکاری کردند. کوازارها درخشان ترین و دوردست ترین اشیاء جهان شناخته شده هستند که در آن یک سیاه چاله فوق العاده ، با جرم از میلیون ها دلار تا میلیارد ها برابر جرم خورشید ، توسط یک گاز احاطه شده است.

از این نقشه ، محققان می توانند الگوهایی را که به تعریف پارامترهای کلیدی کمک می کند تا بتوانند آرایش جهان را با دقت بهتر از یک درصد توضیح دهند ، اندازه گیری کنند.

این مطالعات به ما این امکان را می دهد که تمام این اندازه گیری ها را به یک داستان کامل از گسترش جهان ،“پروفسور ویل پرسیوال ، از دانشگاه واترلو و دانشمند نظرسنجی eBOSS در بیانیه ای گفتند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *