سوریه سفر ‘تحریک آمیز’ وزیر خارجه ایالات متحده مایک پمپئو به بلندی های جولان تحت اشغال اسرائیل را محکوم کرد – اخبار جهانی RT

رسانه های دولتی روز پنجشنبه گزارش دادند ، سفر تاریخی وزیر خارجه ایالات متحده مایک پمپئو از بلندی های جولان مورد مناقشه اسرائیل توسط “شدیدترین زبان” توسط سوریه محکوم شده است.

پمپئو اولین مقام آمریکایی است که از این منطقه و کرانه باختری اشغال شده توسط اسرائیل در نزدیکی آن بازدید کرده و در آنجا از سیستم ویژه برچسب “ساخته شده در اسرائیل” برای محصولات کرانه باختری داد. این اقدام موجب خشم فلسطینیان شد.

محمود عباس ، رئیس جمهور فلسطین گفت که بازدیدهای پمپئو از مناطق اشغالی نمایندگی است “مشارکت فعال در این شغل”
همچنین در rt.com
پمپئو اولین وزیر امور خارجه ایالات متحده است که به عنوان مقام رسمی از بلندی های جولان تحت اشغال اسرائیل بازدید می کند (ویدئو)یک منبع دولت سوریه علیه سفر رسمی آمریکا صحبت کرد و از سازمان ملل خواست که سفر پمپئو را محکوم کند “محرک” بازدید از بلندی های جولان ، که اسرائیل در جنگ شش روزه 1967 از سوریه گرفت.

اخبار مرتبط  چین پس از حذف نامگذاری گروه افراطی اسلامی ، ایالات متحده را به دلیل "سفیدکاری" سازمانهای تروریستی محکوم کرد - RT World News

آنها همچنین از گزارش های مکرر اسرائیل انتقاد کردند “تجاوزات” بر اساس گزارش خبرگزاری سانا سوریه ، در آستانه پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید علیه این کشور است.

این منبع افزود که سفر پمپئو نقض قطعنامه 497 شورای امنیت سازمان ملل متحد بود که صلاحیت اسرائیل را بر بلندی های جولان اعلام کرد “بی اعتبار و بدون اثر حقوقی بین المللی”.

در مارس 2019 ترامپ با به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل در بلندی های جولان ، اعلامیه ای را امضا کرد و این اقدام را به عنوان یک اقدام توصیف کرد “پیروزی دیپلماتیک” در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل.

“به رسمیت شناختن ساده این امر به عنوان بخشی از اسرائیل … تصمیمی بود که رئیس جمهور ترامپ گرفت که از نظر تاریخی مهم است و به سادگی شناخت واقعیت است” پمپئو روز پنجشنبه گفت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *