سوریه می گوید پس از امضای شرکت انرژی آمریکا با شورشیان کردستان ، “سرقت” نفت – RT World News

دولت سوریه ایالات متحده را به “دزدی” ذخایر نفتی این کشور ، كه واشنگتن ادعا می كرد از تروریست ها محافظت می كند ، متهم كرد. قانونگذاران آمریکایی اعتراف كردند كه معامله ای با شورشیان كرد امضا شده است.

هنگامی که رئیس جمهور دونالد ترامپ اکتبر گذشته نیروهای آمریکایی را از سوریه بیرون کشید ، این عقب نشینی کامل وعده داده شده در سخنان مبارزات انتخاباتی ضد مداخله گر او نبود. در عوض ، یک مشروط در مناطقی از شمال سوریه تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه به رهبری کردها ، پشت سر گذاشته شد ، ظاهراً برای محافظت از میادین نفتی منطقه از تروریست های دولت اسلامی (داعش ، قبلاً داعش).
همچنین در rt.com
Covid-19 پوشش ائتلاف به رهبری ایالات متحده برای ادامه فشار بر سوریه را پوشش می دهدبا این حال ، دولت سوریه ایالات متحده را متهم کرده است که نفت را برای خود فرار می کند. روز یکشنبه در بیانیه ای به خبرگزاری دولتی سانا که تحت کنترل دولت است ، وزارت امور خارجه با محکوم کردن توافق نامه منعقد شده بین یک شرکت نفتی بدون نام آمریکایی و SDF ، و آن را استخراج نفت خواند. “سرقت” و شورشیان “یک عروسک ارزان قیمت در دست اشغال آمریکا”.

این وزارتخانه افزود که این معامله را در نظر خواهد گرفت “پوچ و خالی.”

دولت دمشق مدت ها است که ایالات متحده را به غارت ذخایر نفتی سوریه متهم می کند. در حالی که سربازان پشت میدان های نفتی که قرار بود طلای سیاه را به دست تروریست ها بازگردانند ، متوقف شده اند ، تحریم ها برای دولت سوریه بدان معنی است که ایالات متحده آمریکا آن را به دمشق تحویل نداده است. درعوض ، شایعات منتشر شده است مبنی بر اینکه ایالات متحده بی سر و صدا نفت را به خریداران خارجی فروخته است ، بشار اسد رئیس جمهور سوریه آمریکا را متهم کرد که نفت را به ترکیه شلیک می کند ، دقیقاً همانگونه که قبلاً دولت اسلامی و تروریست های النصره انجام داده بودند.

اخبار مرتبط  فرانسه نخست وزیر سابق و وزیر سابق را در مورد رسیدگی به Covid-19 - دادستان ها - RT World News بررسی خواهد کرد

رئیس جمهور ترامپ در این باره اظهار داشت: “من روغن را نگه داشتم” کمی برای برطرف کردن این شایعات انجام نداد.
همچنین در rt.com
تحریم های ایالات متحده بخشی از یک جنگ چند جانبه علیه سوریه است و غیرنظامیان دیرینه آن هدف اصلی هستنداین توافق نامه توسط وزارت امور خارجه توسط واشنگتن تأیید شده است. سناتور لیندسی گراهام در جلسه کمیته روابط خارجی سنا روز پنجشنبه ، گفت که توافق نامه ای به امضا رسیده است “نوسازی میادین نفتی در شمال شرقی سوریه.” گراهام از وزیر امور خارجه مایك پومپئو سؤال كرد كه آیا دولت ترامپ از این معامله حمایت می كند ، كه پومپئو در پاسخ گفت “ما هستیم.”

معلوم نیست چه چیزی “نوسازی” و آیا هر نفتی از سوریه خارج خواهد شد یا نه.

سوریه قبل از فروپاشی جنگ داخلی ، روزانه 387،000 بشکه نفت تولید می کرد که از این تعداد 140،000 آن به خریداران از جمله آلمان و ایتالیا صادر می شد. تصرف ذخایر نفتی این کشور ، همراه با تحریم های آمریکا در زمینه صنایع انرژی و صادراتی ، اقتصاد سوریه را به هم زد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *