سویه Mutant Covid-19 که از راسو به انسان منتقل شد “به احتمال زیاد” در دانمارک منقرض شده است – وزارت بهداشت – اخبار جهانی RT

وزارت بهداشت دانمارک گفته است که ویروس کرونا که در گوشت راسو و انسان آلوده جهش یافته است “به احتمال زیاد” منقرض شده است ، کمتر از دو هفته پس از ایجاد یک قفل سخت در منطقه آسیب دیده.

در بیانیه ای که روز پنجشنبه منتشر شد ، وزارت بهداشت دانمارك اعلام كرد كه نوع جدید ویروسی ، كه در گوشت راسو جهش یافته ، از 15 سپتامبر در جمعیت انسانی ثبت نشده است.

پس از ارزیابی توسط Statens Serum Institut ، مشخص شد که این نوع که به Cluster 5 معروف است ، به احتمال زیاد در دانمارک منقرض شده است.

بیم آن می رود که سویه جهش یافته Covid-19 از اثربخشی واکسن های کاندیدا در سه بار استفاده بکاهد.

همه راسوها در منطقه مصیبت خورده از بین رفته اند و دولت اکنون از حمایت سیاسی برخوردار است تا تمام 17 راسو راسو دانمارک را تخفیف دهد. دستور اصلی دولت برای از بین بردن گوشت راسو کشور غیرقانونی قلمداد شد و منجر به استعفای وزیر کشاورزی موگنس جنسن در روز چهارشنبه شد.

از 9-15 نوامبر ، مقامات دانمارکی در مجموع 73228 آزمایش در منطقه درگیر ژوتلند شمالی انجام داده اند و می گویند این داده ها کاهش سویه جهش یافته در ماه های گذشته را در انسان نشان می دهد.

اخبار مرتبط  WATCH کلمبیایی ها با تشدید اعتراض به خشونت پلیس در بوگوتا با جوخه های ضد شورش درگیر می شوند - RT World News
همچنین در rt.com
وزیر کشاورزی دانمارک به دلیل دستور غیرقانونی برای از بین بردن 17 میلیون راس گوساله بیش از سویه جهش یافته Covid-19 استعفا دادوزارت بهداشت اعلام کرد که اکنون می توان محدودیت ها را در منطقه کاهش داد ، از جمله بازگشایی بارها و رستوران ها و همچنین شروع مجدد حمل و نقل عمومی از روز جمعه. قرار بود این اقدامات حداقل تا 3 دسامبر اعمال شود.

در 5 نوامبر ، نخست وزیر مته فردریکسن گفت که محدودیت های سختی در هفت شهرداری مختلف جوتلند شمالی برای ریشه کن کردن ویروس کرونا ویروس ، ایجاد می شود ، “چشم جهان به ما است.”

نگرانی در مورد گسترش سویه جهش یافته باعث شد تا سایر کشورها از جمله انگلیس ممنوعیت کامل بازدید از دانمارک را تعیین کنند.

جهش های مربوط به راسو نیز در هلند ، آفریقای جنوبی ، سوئیس ، جزایر فارو ، روسیه و ایالات متحده گزارش شده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *