سپاه پاسداران ایران اولین ماهواره نظامی را به مدار خود درآورد – رسانه های دولتی – RT World News

یک ماهواره نظامی ایرانی که بر روی یک موشک داخلی ساخته شده است ، روز چهارشنبه توسط بازوی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (فضا) فرستاده شد. گفته می شود این دستگاه اولین مورد از این نوع در کشور است.

موشک دو مرحله به نام Qassed ، روز چهارشنبه از یک مکان نامعلوم در منطقه منفجر شد “بیابان مرکزی” ، با ماهواره نور 1 در هیئت مدیره. هنوز مشخص است که آیا این پرتاب کاملاً موفقیت آمیز بوده است ، اگرچه رسانه های دولتی اعلام کردند که این ماهواره به ارتفاع 425 کیلومتری رسیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این پرتاب را آغاز کرد ، که به مناسبت سالگرد این گروه نخبه به پایان رسیده است. نیروی هوافضای سپاه مجموعه ای از موشک های برد بلند و وسایل پرتاب ماهواره را دارد که توسط صنایع موشکی تولید شده است.

اخبار مرتبط  اردوغان تهدید می کند که روابط دیپلماتیک با امارات را قطع کرده و سفارت خود را به دلیل توافق برای عادی سازی روابط با اسرائیل تعطیل می کند - RT World News

به نظر می رسد دومین پرتاب فضا از فوریه سال جاری است. در آن زمان ، ایران گزارش داد که یک ماهواره ارتباطی با نام ظفر 1 را با موفقیت در مدار قرار داده است. با این حال ، وزارت دفاع بعداً فاش كرد كه سرعت دستگاه برای دستیابی به مدار خیلی پایین بود.
همچنین در rt.com
تهران ادعاهای آمریکا را رد کرد که برنامه ماهواره ای آن دارای “بعد نظامی” استمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

برای دریافت داستانهایی که رسانه های اصلی به شما نمی گویند ، در خبرنامه RT مشترک شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *