سیاره جهنمی دارای اقیانوس های گدازه ، بادهای مافوق صوت و باران های سوزان تبخیر شده است – RT World News

جهانی را چنان خصمانه با زندگی تصور کنید که دارای اقیانوس های گدازه ای جوشان است و سنگهای بخار باران می بارد. این دقیقاً همان چیزی است که محققان در کهکشان دوردست کشف کردند و می تواند شکل گیری سیاره ما را روشن کند.

تیمی از محققان در حال تحقیق درباره سیاره بیرونی جهنمی K2-141b می گویند که این یکی از سیارات فراگیر است “مفرط” جهان های کشف شده مطالعه جدید روی این سیاره نشان داد که سطح ، اقیانوس ها و جو آن همه از سنگ به اشکال مختلف ساخته شده اند. دارای 100 کیلومتر اقیانوس های ماگمایی عمیق ، یخچال های سنگی و حتی جو صخره ای تبخیر شده است.

برای خلاصه همه چیز ، جهان عجیب و غریب نیز توسط بادی با سرعت بیش از 1.75 کیلومتر در ثانیه ، سریعتر از سرعت صوت روی زمین ، تحت تأثیر قرار گرفته است.

اندازه این سیاره حدود 1.5 برابر زمین است و آنقدر به ستاره خود نزدیک است که قادر است مدارهای کامل را چندین بار در روز تکمیل کند.
همچنین در rt.com
ستاره شناسان 1000 دنیایی را که می توانند زمین را “ببینند” فهرست می کنند – و کاندیدای استعمار احتمالی هستندهمین سطح نیز برای همیشه رو به ستاره است ، به این معنی که دو سوم کره زمین برای همیشه آفتاب خورشید است و دمای بیش از 5400 درجه فارنهایت را تجربه می کند. این درجه حرارت سوزان برای تبخیر سنگها کافی است و فضای ناصافی مهمانپذیر به این قسمت از سیاره می بخشد.

اخبار مرتبط  سوریه می گوید پس از امضای شرکت انرژی آمریکا با شورشیان کردستان ، "سرقت" نفت - RT World News

“یافته های ما احتمالاً به این معنی است که جو کمی فراتر از ساحل اقیانوس ماگما گسترش یافته و مکان یابی با تلسکوپ های فضایی را آسان تر می کند” نیكولاس كوآن ، هم نویسنده مطالعه ، توضیح داد.

بقیه کره زمین در تاریکی دائمی پوشانده شده و دما به شدت به 328 درجه فارنهایت رسیده است.

محققان براساس سه ماده اصلی بالقوه مدل هایی از شرایط موجود در سطح جهنمی را ایجاد کردند که همگی در پوسته های سیاره سنگی رایج است.

“همه سیارات سنگی ، از جمله زمین ، به عنوان دنیای مذاب آغاز شدند اما پس از آن به سرعت خنک و جامد شدند. سیارات گدازه در این مرحله از تکامل سیاره ای نگاه نادری به ما می کنند. “ کووان گفت.

تیم تحقیقاتی امیدوار است که بتواند مشاهدات حاصل از مدلهای آنها را پس از پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب در سال 2021 بیشتر بررسی کند.
همچنین در rt.com
یکی از شدیدترین سیارات کشف شده توسط ستاره شناسان مجهز به کاوشگر دوربرداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *