سیارکی که ممکن است یک روز قبل از انتخابات ایالات متحده به زمین برخورد کند “آنقدر بزرگ نیست که بتواند آسیب برساند” ، نیل دگراس تیسون به زمینیان اطمینان می دهد – RT World News

نیل د گراس تیسون ، ستاره شناس فیزیک شناس مشهور ، گفت: یک سیارک کوچک با زمان بیش از 25000 مایل در ساعت درست به زمان انتخابات ایالات متحده به سمت زمین می رود ، اما اگر چیزی در سال 2020 همه ما را بکشد ، این سنگ فضایی خاص نخواهد بود.

با قطر تقریبی 2 متر (6.5 فوت ، یا تقریباً یک یخچال) ، سیارک معروف به 2018VP1 فقط “آنقدر بزرگ نیست که بتواند آسیب برساند” دانشمند مشهور deGrasse Tyson در توییتر و اینستاگرام نوشت: هنگامی که در 2 نوامبر در 5000 کیلومتری زمین سر و صدا می کند.

بنابراین اگر جهان در سال 2020 به پایان برسد ، تقصیر جهان نخواهد بود.

این سیارک تقریباً دو سال در رادار بوده است ، از سال 2018VP1 برای اولین بار توسط رصدخانه پالومار در کالیفرنیا در نوامبر 2018 شناسایی شد. این سنگ هر 2 سال یکبار به دور خورشید می چرخد ​​و نزدیکترین رویکرد بعدی آن به زمین تقریباً در تاریخ 2 نوامبر خواهد بود 4994 کیلومتر که از نظر فضا بسیار نزدیک است.

اخبار مرتبط  اردوغان ترکیه گفت ، امیدوارم فرانسه به زودی از شر "مشکل ماکرون" خلاص شود ، در میان درگیری های فزاینده با اتحادیه اروپا - RT World News

با این حال ، ستاره شناسان در ناسا و جاهای دیگر تخمین زده این کشور تهدید چندانی ندارد ، فقط 0.41٪ احتمال ورود به جو زمین در سال جاری را دارد ، اما به دلیل کوچک بودن متلاشی می شود.
همچنین در rt.com
پنج سیارک در طی چهار روز به زمین می روندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *