سیارک تازه کشف شده در لیست خطرناک قرار گرفته است زیرا محاسبات پیش بینی می کند ممکن است به زمین برخورد کند – RT World News

محاسبات پیش بینی شده که می تواند طی 10 سال به درون زمین فرو رود ، یک سیارک تازه کشف شده مستقیماً بر روی “لیست خطر” آژانس فضایی اروپا قرار داده شده است.

این آژانس این هفته سنگ فضایی را کشف کرد و بلافاصله آن را به لیست اشیاء خطرناک خطرناک نزدیک زمین اضافه کرد ، زیرا محاسبات پیش بینی می کند که ممکن است این سیاره در 31 آگوست 2029 مورد اصابت قرار گیرد.

داده ها حاکی از آن است که شیء معروف به 2020 PG6 با سرعت متوسط ​​بیش از 46،000 کیلومتر در ساعت حرکت می کند زیرا به سمت زمین حرکت می کند. خوشبختانه ، اگر سیارک وارد مسیر زمین شود ، احتمالاً خسارت قابل ملاحظه ای نخواهد داشت زیرا فقط قطر آن در حدود 14 متر است.

با این حال ، جسم اندازه مشابه شهاب سنگ چلیابینسک است که در فوریه 2013 در بالای روسیه منفجر شد. این دنباله دار فقط 18 متر قطر داشت ، اما هنوز هم به اندازه کافی قابل اندازه بود که باعث صدمه قابل توجهی در محلی به هزاران ساختمان در منطقه شود.

اخبار مرتبط  انفجار بزرگ جنوب لبنان را لرزاند (فیلم ها ، عکس ها) - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
یک سیارک فقط نزدیکترین پرواز زمین را که تاکنون ثبت شده ساخته است … و هیچ کس ندیده است که در حال آمدن باشدتحقیقات علمی درباره انفجار چشمگیر نشان داد انرژی آزاد شده توسط این انفجار معادل حدود 30 بمب اتمی بوده است.

آژانس فضایی می گوید شانس برخورد 2020 PG6 به زمین در سال 2029 یکی از 416 است ، و آن را به یکی از سیارک ها با بالاترین احتمال برخورد با زمین در لیست خطرها تبدیل کرده است.

ستاره شناسان هنگام سفر در سیاره ما در تاریخ 2 سپتامبر اطلاعات بیشتری در مورد سیارک تازه کشف شده کسب می کنند. در طول پرواز آینده ، این سنگ فضایی به فاصله 1.4 میلیون مایل از زمین نزدیک نمی شود ، بنابراین دلیلی برای هشدار وجود ندارد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *