سیستم ستاره ای بسیار نادر TIME BOMB نقض همه قوانین را در فاصله 8000 سال نوری از زمین کشف کرده است – اخبار جهانی RT

یک دانشجوی دانشگاه دقیقاً یکی از افراطی ترین و نادرترین انواع ستاره های شناخته شده در علم را با جزئیات بی سابقه ای مدل کرده است ، همه در حالی که در قفل Covid-19 گیر کرده بودند.

یینو هان ، دانشجوی دانشگاه سیدنی و همکارانش از روشهای تصویربرداری با وضوح بالا برای بررسی سیستم ستاره Apep که توسط تلسکوپ بسیار بزرگ رصدخانه جنوب اروپا در شیلی استفاده شده است ، استفاده کردند.

هان سطح بزرگنمایی مورد نیاز را با مقایسه کرد “دیدن یک نخود روی میز 50 کیلومتری آن”

سیستم Apep – به نام خدای هرج و مرج مصری – نه از یک بلکه از دو ستاره Wolf-Rayet تشکیل شده است ، خورشیدهای بسیار نادری که تعداد بسیار کمی از آنها تاکنون مشاهده شده است.

از هر صد میلیون ستاره فقط یكی از این معیارها را دارد كه گرگ-ریز در نظر گرفته شود: یك ستاره بزرگ بسیار درخشان در آستانه فروپاشی ، پس از آن ستاره سیاه یا ستاره نوترونی را پشت سر می گذارد.
همچنین در rt.com
گوش دهید: ناسا با تبدیل داده های تلسکوپ به موسیقی زیبا و دلهره آور ، سمفونی ستاره ها را به اشتراک می گذاردجرم هر دو ستاره در دودویی 10 تا 15 برابر خورشید است و بیش از 100000 بار روشن تر و پنج برابر گرمتر ، با عظیم 25000 درجه سانتیگراد می سوزند.

این جفت ها هر 125 سال یا بیشتر ، در فاصله ای تقریباً معادل کل طول منظومه شمسی ، به دور یکدیگر می چرخند.

نادرتر این واقعیت است که این جفت دودویی Wolf-Rayet مقادیر زیادی از گرد و غبار ستاره ای را بیرون می کشد و یک دم درخشان تشکیل می دهد که هرچه سریعتر می چرخند دور آنها را می پیچد.

به نظر می رسد این جدیدترین عضو برای پیوستن به صفوف نیروهای ویژه ستاره ای همه قوانین را نقض کرده و از زمان کشف اولین سال قبل ، محققان را گیج کرده است.

“به نظر می رسد گرد و غبار ذهن خود را داشته باشد ، بسیار کندتر از بادهای شدید ستاره ای که باید آن را هدایت کنند ، شناور است.” هان درباره سیستم ستاره ای می گوید ، فقط 8000 سال نوری از زمین فاصله دارد و در اطراف آن فیزیک واقعاً عجیبی اتفاق می افتد.

اخبار مرتبط  آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران می خواهد "کاملاً همکاری" کرده و به بازرسان اجازه دهد به سایتهای هسته ای مشکوک "بدون تأخیر" دسترسی پیدا کنند - RT World News

هان و همکارانش مدلی را ایجاد کردند که دم مارپیچی پیچیده و غیرمعمول را به طور دقیق توضیح می دهد و رفتار غیر معمول این ساختارهای ستاره ای افراطی را روشن می کند.

https://www.youtube.com/watch؟v=eH7x45BkQdM

در حال گسترش دم چهار برابر کندتر از بادهای ستاره ای که در مجاورت می وزند ، که در ابتدا منطقی نبود ، زیرا هنوز مشاهده نشده است که در هیچ جای دیگر جهان به این شکل رفتار می کنند.

بادهای خورشیدی ساطع شده از این جفت با حدود 12 میلیون کیلومتر در ساعت حرکت می کنند – تقریباً یک درصد از سرعت نور – اما گرد و غبار حاصل از آنها فقط با یک چهارم این سرعت جریان دارد.

محققان اکنون گمان می کنند که سرعت چرخش ستاره ها این عجیب و غریب را ایجاد می کند ، زیرا گرد و غبار از همه جهات ارسال می شود و باعث ایجاد انواع مختلف جریان های فرعی از آنهایی که در بادهای ستاره ای مشاهده می شود ، و باعث کند شدن جریان گرد و غبار می شود. به طور چشمگیری.

هان و تیمش همچنین خاطرنشان کردند که ممکن است Apep روزی در نهایت منفجر شود و باعث تابش اشعه گاما شود ، چیزی که قبلاً در کهکشان راه شیری شاهد نبوده است.

Apep در حال چرخش بسیار سریع است ، به این معنی که تمام مواد لازم برای تولید انفجار طولانی مدت اشعه گاما ، یکی از پرانرژی ترین – و بالقوه کشنده ترین – وقایع جهان را در خود دارد.

چنین انفجارهای پرتوی گاما به اندازه کافی قدرت دارند که کل جو را از سیاره ها جدا کنند و در گذشته با حوادث انقراض جمعی در زمین ارتباط داشته اند.

خوشبختانه ، Apep با چرخش از سیاره ما هیچ خطری برای زمین ندارد. به لطف کار مداوم محققانی مانند هان و تیمش ، گرچه ممکن است بشریت روزی شاهد یکی از قدرتمندترین وقایع جهان باشد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *