شارلی ابدو برای چاپ مجدد کارتون های حضرت محمد در روز محاکمه مهاجمان اسلامگرای مجله طنز فرانسه – اخبار جهانی RT

مجله طنز فرانسوی شارلی ابدو که در سال 2015 هدف جهادگران قرار گرفت ، قرار است پیش از محاکمه افراد مسلح در این هفته ، کارتون های جنجالی حضرت محمد را بازنشر دهد.

نسخه ویژه ای از این مجله در روز چهارشنبه شامل مصاحبه با اعضای خانواده قربانیان حمله تروریستی ، مقاله ای در مورد نگرش عموم مردم نسبت به آزادی بیان و چاپ مجدد کارتون هایی با موضوع اسلام ، از جمله کارتون های حضرت محمد (ص) ، چارلی ابدو (Charlie Hebdo) است. اعلام کرد روز سه شنبه

کاریکاتورهای پیامبر باعث وقوع خشونت تروریستی در سال 2015 در پاریس شد که طی آن 17 نفر طی سه روز کشته شدند. از این جان ، 12 نفر در حمله 7 ژانویه به دفتر چارلی ابدو از دست رفتند. این 12 نقاشی در ابتدا توسط یک روزنامه دانمارکی در سال 2005 منتشر شد و سپس توسط مجله فرانسوی چاپ مجدد شد.
همچنین در rt.com
“جمهوری اسلامی در حال حرکت”: چارلی ابدو ماکرون را در ردیف حجاب مسلمان مسخره کرداین مجله به دلیل زیر پا گذاشتن مرزهای هنجارهای اجتماعی در فرانسه به نام آزادی بیان مشهور است ، درحالی که هیچ موضوعی توسط کارتونیست ها غیرقابل لمس تلقی نمی شود. مهاجمان ، گروهی از اسلام گرایان رادیکال وابسته به گروه تروریستی القاعده در شبه جزیره عربستان (AQAP) ، کاریکاتورها را کفرآمیز یافتند و خواستار مجازات وحشیانه شدند ، دادستان ها سعی در اثبات این امر دارند.

اخبار مرتبط  نخست وزیر سابق ایتالیا برلوسکونی چند روز پس از آزمایش مثبت برای Covid-19 در بیمارستان بستری شد - RT World News

چهارده نفر در دادگاه برجسته تروریسم در اسكله متهم هستند ، كه سه نفر به طور غیرحضوری محاكمه و فرض می كنند كه مرده است. اتهامات عنوان شده علیه آنها داشتن غیرقانونی اسلحه و پشتیبانی لجستیکی است. دادستان ها بر اهمیت محاکمه همدستان و همچنین افرادی که سلاح به دست گرفتند و از پنج سال پیش به تیراندازی رفتند ، تأکید کردند. متهمان زنده مانده بین 20 سال تا حبس ابد مجازات دارند.

انتظار می رفت دادگاه در ماه آوریل آغاز شود ، اما به دلیل همه گیری کوید -19 در فرانسه به تعویق افتاد. انتظار می رود روند دادرسی تا 10 نوامبر ادامه داشته باشد.
همچنین در rt.com
چارلی ابدو بحث خود را با پوشش واژن زنان جام جهانی آغاز کرد (ویدئو)فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *