شارلی ابدو در واکنش به حملات تروریستی اخیر در فرانسه ، پوشش تحریک آمیز رقصنده های سر بریده را منتشر کرد – RT World News

مجله طنز فرانسوی شارلی ابدو در واکنش به مجموعه ای از حملات تروریستی در این کشور ، کاریکاتوری از سه رقصیده سر بریده شده در کنار کلمات “فرانسه همیشه فرانسه خواهد بود” را به نمایش گذاشته است.

کارتون جدید واکنشی به اقدامات افراط گرایی اسلامی است که طی هفته های اخیر اروپا را تحت تأثیر قرار داده است. در شانزدهم اکتبر ، پس از اینکه وی کاریکاتورهای حضرت محمد (ص) را در یک درس گفتار آزاد به نمایش گذاشت ، معلم ساموئل پتی را در نزدیکی پاریس سر بریدند. بیش از یک هفته بعد ، چهار نفر در حمله به بیرون کلیسایی در نیس کشته شدند. چند روز پس از لرزاندن فرانسه توسط حمله تروریستی دوم ، اتریش مورد اصابت یک تیراندازی گسترده قرار گرفت که منجر به کشته شدن 4 نفر و زخمی شدن 23 نفر شد ، یک فرد مسلح نیز در این حمله کشته شد.

پس از قتل پتی ، پاریس قول داد که با افراط گرایی اسلام گرا در این کشور مبارزه کند.

جلد این مجله آخرین مجموعه کاریکاتورهای جنجالی این نشریه است که با تمسخر به افراط گرایی اسلامی پاسخ داده است. علیرغم محکومیت از سرتاسر جهان اسلام ، سردبیر Charlie Hebdo اظهار داشت که مرکز فروش به کار خود برای به چالش کشیدن کسانی که می خواهند به جمهوری صدمه بزنند ادامه خواهد داد.

فرانسه بین مسلمانان و غیرمسلمانان ، بین مrsمنان و غیرمrsمنان ، بین افراد با ریشه فرانسوی و فرانسویان باسابقه مهاجر تقسیم نشده است. فرانسه بین دموکرات ها و ضد دموکرات ها تقسیم شده است.

در حالی که تیراژ شارلی ابدو کم است و بسیاری در فرانسه از محتوای طنز آن چشم پوشی می کنند ، دولت این کشور از حق وجود خود دفاع کرده است.

اخبار مرتبط  روزنامه نگار NYT در هنگ کنگ بلافاصله پس از جلب انتقاد ، عکس خبری توییتر OPIUM WAR را حذف کرد - RT World News

رئیس جمهور امانوئل ماکرون از محکوم کردن انتشار خودداری کرد ، زیرا از آزادی مطبوعات دفاع کرد و گفت که این مکان سیاستمداران نیست “در مورد انتخاب ویراستاری روزنامه نگار یا اتاق خبر قضاوت کنید.”

در ژانویه 2015 ، در واکنش به انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام توسط مجله ، افراد مسلح اسلامگرا به زور وارد دفترهای شارلی ابدو شدند و 12 نفر را کشتند و 11 نفر را زخمی کردند.
همچنین در rt.com
مقاله دانمارکی ، که برای اولین بار کاریکاتورهای محمد را در سال 2005 منتشر کرد ، از چاپ کاریکاتورهای پیامبر به دلیل نگرانی در مورد ایمنی امتناع می ورزداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *