شارلی ابدو پس از سر بریدن تروریستی معلم فرانسوی به اتهام بازپرداخت کارتون های بی ادبانه به دانشجویان ، خواستار تجمع شد – RT World News

مجله طنز فرانسوی شارلی ابدو ، که به دلیل انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام ، مورد هدف اسلامگرایان قرار گرفت ، در پی آنچه که کشته شدن یک معلم مدرسه به عنوان کپی برداری دیده می شود ، خواستار یک تجمع عمومی شده است.

این نشریه که به دلیل برخورد منع مانع کاریکاتورهای طنز شناخته می شود ، از مردم فرانسه خواسته است تا روز یکشنبه در میدان نمادین پاریس در میدان جمهوری (جمهوری اسلامی) حاضر شوند. این اعتراض در لیگ با اتحادیه معلمان فرانسه و گروههای آزادی ، چارلی ابدو برگزار می شود گفت.
همچنین در rt.com
مردی که معلم فرانسوی را سر برید و “پلیس” را به پلیس پناهجوی چچنی تبار قومی متولد مسکو – دادستاناین فراخوان در پاسخ به کشته شدن معلم مدرسه در روز جمعه است که رئیس جمهور امانوئل ماکرون آن را عملی تروریسم اسلامی خواند. قربانی که توسط رسانه های محلی به نام ساموئل پاتی شناخته شد ، توسط یك جوان قومی چچنی متولد مسكو 18 ساله كه به عنوان پناهجو وارد فرانسه شد ، كشته و سر او را بریدند. گفته می شود که این قتل به تلافی قربانی بوده است که کارتونهایی را به تصویر کشیده است که پیامبر اسلام (ص) را برای دانشجویانش در یک درس آزادی بیان به تصویر می کشد.

اخبار مرتبط  مقامات آلمانی خروج نیروهای آمریکایی را "فراخوان بیداری برای اروپایی ها" و فرصتی برای سست کردن روابط می خوانند - RT World News

مقر شارلی ابدو در یک حمله مهلک در سال 2015 هدف قرار گرفت. این حمله توسط گروهی از اسلام گرایان رادیکال آغاز شد ، که از چاپ مجدد 12 کارتون پیامبر ، که در ابتدا در روزنامه دانمارک Jyllands-Posten در سال 2012 منتشر شد ، آزرده خاطر شدند. مجله در اوایل سال جاری مجدداً همین تصاویر را در شماره ویژه ای به مناسبت آغاز محاکمه عاملان حمله سال 2015 تجدید چاپ کرد.
همچنین در rt.com
محاکمه همدستان حمله پاریس در حالی آغاز می شود که ماکرون می گوید چارلی ابدو حق چاپ کاریکاتورهای حضرت محمد را داشتفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *