شرکتهای بزرگ داروسازی درمورد عوارض جانبی واکسن Covid پاسخگو نخواهند بود – RT World News

توسط پیتر اندروز، روزنامه نگار و نویسنده ایرلندی مستقر در لندن. وی سابقه تحصیل در علوم زندگی را دارد و فارغ التحصیل دانشگاه گلاسکو با مدرک ژنتیک است.

یک مدیر ارشد غول دارویی AstraZeneca تأیید کرده است که شرکت وی نمی تواند با هرگونه عوارض جانبی احتمالی ناشی از واکسن Covid با اقدامات قانونی روبرو شود. افراد تحت تأثیر هیچگونه برخورد قانونی نخواهند کرد.

AstraZeneca یکی از 25 شرکت داروسازی در سراسر جهان است که در حال حاضر واکسن های Covid خود را بر روی انسان آزمایش می کند ، و آماده سازی برای تزریق صدها میلیون انسان است. این زمان های بزرگ برای بزرگترین شرکت داروسازی انگلیس است که ارزش 70 میلیون پوند ارزش آن را دارد. آنها فقط 6 ماه گذشته سود سپرده گذاری 12.6 میلیارد دلاری را گزارش کرده اند.

اما علیرغم ترازنامه سالم ، AstraZeneca مایل نیست مسئولیت عوارض جانبی احتمالی واکسن “امیدوارکننده” خود را بر عهده بگیرد. به عبارت دیگر ، این شرکت در برابر دعاوی افرادی که با واکسن تزریق می شوند کاملاً محافظت شده یا جبران خسارت می شود ، صرف نظر از این که چقدر شدید یا طولانی مدت هستند.

وكلاي اين شركت خواستار آن هستند كه بندهاي مربوط به اين قراردادها را با كشورهايي كه AstraZeneca موافقت كرده تا واكسن Covid خود را تأمين كنند ، قرار دهند. این شرکت می گوید ، بدون چنین تضمین هایی برای جبران خسارت ، آنها را برای تولید دارو تحریک نمی کنند. و به نظر می رسد بیشتر کشورها از این تقاضا خودداری کرده اند.

به نفع ملی انجام شده است؟

روود دوبر ، مدیر ارشد AstraZeneca ، به رویترز گفت وی گفت: “در قراردادهایی که داریم ، خواهان جبران خسارت هستیم. برای اکثر کشورها پذیرفتن این خطر بر روی شانه های آنها قابل قبول است زیرا این به نفع ملی آنها است “. برای “منافع ملی،” خواندن “منافع دولت” این که آیا آنچه که اتفاق می افتد برای افراد واقعی کشورهای واکسینه شده خوب است ، به بیان بسیار ساده ، یک سؤال باز است.
همچنین در rt.com
ناسیونالیسم واکسن: ملل ثروتمند میلیارد دلار برای گرفتن اولین دوزهای ضد خوردگی در حالی که کشورهای فقیر از آنها عقب مانده اند (دوباره) می گیرنددابر از نامگذاری کشورهایی که سفارش واکسن این شرکت را صادر کرده اند امتناع ورزد ، اگرچه به احتمال زیاد بسیاری از دموکراسی های غربی غربی در این فهرست قرار دارند. دولت انگلستان در حال خرج واكسن بوده است و 250 میلیون دوز از لباسهای مختلف Big Pharma خریداری كرده است. در این میان ، آمریکا از منحنی جلوتر است – آنها یک چارچوب قانونی ویژه دارند که در آن هیچ شرکت دارویی برای عوارض جانبی واکسن ها در صورت “موارد اضطراری بهداشت عمومی” با پرونده هایی روبرو نیست. این قانون که با عنوان قانون PREP شناخته می شود محصول تلاش گسترده لابی سازی صنعت داروسازی ایالات متحده بود و با وجود مخالفت شدید گروه های مصرف کننده معرفی شد. مگر اینکه سازنده واکسن عمداً شما را بکشد یا به شما آسیب برساند – سوء رفتار ناخواسته – شما نمی توانید از آنها شکایت کنید.

اخبار مرتبط  کامیون های سوختی در غرب ایران در میان طوفان های مرموز آتش سوزی و انفجار در سراسر کشور منفجر شدند - RT World News

همانطور که مقامات ارشد اتحادیه اروپا در این هفته به رویترز گفتند ، آنها در حال تولید شاخ های واکسن بر سر قیمت ، زمان بندی پرداخت و مهمتر از همه مسئولیت هستند. اینکه هیچ کس نمی خواهد با مسئولیت گیر کند به سختی جای تعجب دارد. پمپ کردن جمعیت پر از یک واکسن تجربی به “ایمن سازی” آنها را در برابر بیماری که برای اکثر مردم بی ضرر است ، و پس از آن در قبال عواقب پاسخگو باشند؟ فکر نمی کنم مدیران بزرگ فارما حقوق هفت رقمی را که برای افتادن در دام هایی مانند اینها می گیرند ، کسب نمی کنند.

Dobber همچنین افزود: “این یک وضعیت منحصر به فرد است که ما به عنوان یک شرکت به راحتی نمی توانیم ریسک کنیم اگر در طی چهار سال واکسن عوارض جانبی را نشان دهد.” اوه خوب پس. پس چه کسی مسئولیت آن را به عهده می گیرد؟ سازمان بهداشت جهانی؟ یکی دیگر را بکشید. سیاستمداران؟ مرا خند نکنید. هیچکس؟ گوتچا

چه کسی پرداخت می کند؟

از آنجا که یک تضمین مجازی وجود دارد مبنی بر اینکه در یک برنامه مهم واکسیناسیون برخی از افراد در اثر واکسن آسیب خواهند دید یا حتی کشته می شوند ، برخی کشورها بودجه عمومی ویژه ای را برای پرداخت غرامت به افراد آسیب دیده ایجاد کرده اند. WHO از این مدل از خسارتهای مالیات دهندگان برای متقاضیان واکسن پشتیبانی می کند.
همچنین در rt.com
گربه ناخوشایند: گربه حیوان خانگی برای اولین بار به آزمایش مثبت Covid-19 تبدیل به حیوان اول انگلستان می شودبسیاری از کشورهای اروپایی از جمله انگلیس ، آلمان ، سوئد و ایتالیا مانند ایالات متحده چنین صندوق هایی را دارند. اگر نگران مصرف واکسن هستید ، شاید ارزش پیدا کردن سیستم مربوطه در کشور خود را داشته باشد. یک چیز مسلم است: وقتی صحبت از Covid-19 می شود ، سرمایه خصوصی تصمیم گرفته اند که هیچ کاری با پیامدهای طولانی مدت واکسیناسیون آنها نداشته باشند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *