شرکت ژاپنی از سیستم جدید شناسایی چهره رونمایی می کند که می تواند افراد را از طریق ماسک شناسایی کند – اخبار RT جهانی

شرکت NEC ژاپن در اقدامی که ادعا می کند “احیای فعالیت های اقتصادی تحت” عادی جدید “را تقویت می کند ، از یک سیستم تشخیص چهره رونمایی کرده است که می تواند هویت شخص را حتی در صورت نقاب بودن نیز تأیید کند.

این شرکت ادعا می کند که این سیستم در ابتدا برای پاسخگویی به نیازهای افراد آلرژیک طراحی شده است ، زیرا استفاده از ماسک قبل از شیوع ویروس کرونا در ژاپن معمول بود ، اما با گسترش سال 2020 اهمیت آن بیشتر شد.

“به دلیل وضعیت ویروس کرونا ، برای مدت زمان طولانی وضعیت اضطراری (حتی در سال گذشته) نیازها حتی بیشتر شد و ما اکنون این فناوری را به بازار عرضه کرده ایم.” شینیا تاکاشیما ، دستیار مدیر بخش پلت فرم دیجیتال NEC ، گفت.

این سیستم برای تأیید هویت کسی در مقایسه با ثبت چهره ها ، روی قسمت های کشف نشده سر فرد ، از جمله چشم و نواحی استخوان گونه ، متمرکز است. برای کارکردن آن ، افراد باید پیش از استفاده از سیستم عکس ارسال کنند.

این شرکت فناوری ادعا می کند که تأیید کمتر از یک ثانیه طول می کشد و دارای میزان صحت گزارش شده بیش از 99.9 درصد است.
همچنین در rt.com
ماساچوست قرار است به اولین ایالت آمریکا تبدیل شود که استفاده از تشخیص چهره توسط پلیس را ممنوع می کنداین سیستم امکان دسترسی بدون تماس و پوشیده از ماسک را از طریق دروازه های امنیتی در چندین مرکز فراهم می کند و این شرکت همچنین در حال آزمایش استفاده از آن در پرداخت های خودکار در تعداد کمی از فروشگاه های راحتی در مقر NEC است.

اخبار مرتبط  دانشمندان 8 گونه ژنتیکی خاص مرتبط با عفونت شدید Covid-19 را در دستیابی به موفقیت در زندگی نجات دادند - RT World News

“تأیید بدون لمس به دلیل تأثیر ویروس کرونا بسیار مهم شده است” تاکاشیما افزود. “به جلو ، ما امیدواریم که با تقویت (تلاش ها) در آن منطقه به ایمنی و آرامش خاطر کمک کنیم.”

این سیستم که با دوربین های تصویربرداری حرارتی در گیت های ورودی نیز ترکیب می شود ، در ظاهر از افراد محافظت می کند و آنها را مجبور نمی کند ماسک های خود را برای ورود به سیستم بردارند ، در حالی که آنها نیازی به کارت عبور امنیتی یا لمس هر سطح و احتمال تماس ندارند. با میکروب و عوامل بیماری زا
همچنین در rt.com
IBM از دولت آمریكا می خواهد تا كنترل های جدیدی را بر روی سیستم های تشخیص چهره برای “رژیم های سرکوبگر” اتخاذ کندNEC Corp هنوز قیمت این سیستم را اعلام نکرده است ، که مطمئناً باعث افزایش ابرو در بین طرفداران حریم خصوصی در سراسر جهان می شود ، اما مشتریان در حال حاضر شامل لوفت هانزا و خطوط هوایی بین المللی سوئیس هستند که از دسامبر در فرودگاه فرانکفورت و فرودگاه مونیخ شروع به استفاده از سکوی تأیید هویت کردند. تحت نام “Star Alliance Biometrics”.

مسافران باید قبل از ورود به فرودگاه ها ، تصاویر چهره و اطلاعات گذرنامه خود را با استفاده از برنامه های تلفن همراه از هر شرکت ثبت کنند.

NEC Corp ادعا می کند که نام مشتری ذخیره نمی شود ، اما تصاویر صورت و اطلاعات شخصی مسافران رمزگذاری می شوند و با خیال راحت در سیستم عامل آن ذخیره می شوند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *