شریف ، دختر و رهبران حزب نخست وزیر پاکستان پس از انتقاد از ارتش با اتهام “توطئه علیه کشور” روبرو می شوند – RT World News

نخست وزیر پیشین پاکستان و نواز شریف و رهبران حزب وی در پرونده فتنه پس از ثبت شکایت پلیس در لاهور توسط شهروندان ، در پرونده فتنه قرار گرفتند.

گزارش پلیس ادعا می کند که شریف 70 ​​ساله در “توطئه “ علیه پاکستان و نهادهای دولتی آن پس از “سخنرانی های تحریک آمیز” از محل اقامت فعلی خود در لندن.

“نواز به جای استفاده از درمان پزشکی در لندن ، در حال انجام توطئه ای برنامه ریزی شده برای سوign استفاده از کشور و نهادهای آن از طریق سخنرانی های نفرت انگیز و تحریک آمیز است” طبق شکایتی که به کلانتری شهدارا ارائه شده است.
همچنین در rt.com
اسلام آباد از انگلیس خواستار استرداد نخست وزیر سابق “فرار” شریف به دلیل “جعل” بیماری پزشکی شداین پرونده در بخشهایی از قانون مجازات پاکستان که شامل فتنه و توطئه جنایی برای جنگ با پاکستان است ، ثبت شده است.

گزارش پلیس همچنین نام دخترش ، سیاستمدار مریم نواز ، و بیش از 40 نفر دیگر از رهبران حزب اتحادیه مسلمانان پاکستان (PML-N) را اعلام کرد ، که گفته می شود هفته گذشته در جلسات آن شرکت داشته است.

این ادعاها ادعا می کند که نخست وزیر پیشین در 20 سپتامبر و اول اکتبر سخنرانی هایی داشته است که در آن تلاش کرده است دستور کار هند را به پیش ببرد “پاکستان را در لیست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی (FATF) قرار دهید ،” و همچنین پاکستان را در سطح بین المللی منزوی کنید.

اخبار مرتبط  درگیری و دستگیری در بیت المقدس در حالی که مردم برای نخستین هشتمین هفته متوالی علیه نخست وزیر نتانیاهو اعتراض کردند (VIDEO) - RT World News

PML-N و هشت حزب مخالف دیگر ماه گذشته ارتش کشور را به دخالت در سیاست متهم کردند – و به تقلب در انتخابات 2018 که عمران خان را به نخست وزیری رساند.

شریف ، منتقد دیرینه ارتش ، نوامبر گذشته پاکستان را ترک کرد و پس از صدور قرار وثیقه از هفت سال حبس به اتهام فساد ، برای معالجه پزشکی درخواست کرد. او اتهامات فساد اداری را رد می کند.
همچنین در rt.com
طرح عمران خان برای تغییر پاکستان از مدار ایالات متحده به مدار چین می تواند منطقه را متحول کندهمچنین روز دوشنبه ، دادگاهی در پاکستان رسماً آصف علی زرداری رئیس جمهور پیشین را در دو پرونده فساد مالی متهم کرد. این اقدام چالش های حقوقی پیش روی قانونگذار برجسته مخالف و همسر نخست وزیر سابق پاکستان ، بی نظیر بوتو را افزایش می دهد. زرداری به اتهامات پولشویی و فساد مالی خود را بی گناه دانست.

دولت ادعا می کند که پرونده های فساد مالی علیه زرداری از زمان تصدی شریف آغاز شده است.

حزب مردم پاکستان زرداری و حزب شریف خواستار تجمع در برابر نخست وزیر خان در شهر کویته در جنوب غربی کویته در 18 اکتبر بوده اند. در زمان حکومت وی ​​، شریف هدف اعتراضات مشابه خان قرار گرفت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *