شمارش آرا official رسمی ریاست جمهوری بولیوی پیروزی سوسیالیست لوئیس آرس ، متحد رهبر برکنار شده مورالس را تأیید کرد – RT World News

لوئیس آرس ، سوسیالیست ، در انتخابات ریاست جمهوری بولیوی با کسب 55 درصد آرا برنده شده است ، شمارش رسمی پس از شمارش همه آرا در روز جمعه تایید شد.

رقیب اصلی Arce ، کارلوس مسا ، کمی کمتر از 29 درصد آرا را به خود اختصاص داد ، به این معنی که تعداد سوسیالیست ها از 20 امتیاز لازم برای پیروزی کامل فراتر رفت.

این نتیجه همچنین بازگشت به بولیوی را به سمت چپ نشان می دهد. دولت موقت محافظه کار پس از برکناری سال گذشته اوو مورالس ، که تقریباً 14 سال حکومت داشت ، وارد عمل شد.

روز دوشنبه ، حزب جنبش Arce به سمت سوسیالیسم (MAS) پیش از این ادعا کرده بود که در انتخابات روز گذشته پیروزی کسب کرده و مسا تسلیم شد. آرس در دوران مورالس به عنوان وزیر اقتصاد خدمت می کرد و گفته می شود که توسط رهبر سابق که سال گذشته تحت فشار استعفا داده بود انتخاب شد. با این حال ، رئیس جمهور منتخب روز سه شنبه گفت که “هیچ نقشی” در دولت خود برای مورالس ، که هنوز MAS را از تبعید در آرژانتین هدایت می کند ، نمی بیند.
همچنین در rt.com
مورالس ، رئیس جمهور تبعیدی بولیوی عهد کرد که “دیر یا زود” پس از پیروزی در انتخابات سوسیالیست ها ، به کشور بازگردداخبار مرتبط  قرنطینه و تنهایی؟ دولت هلند توصیه می کند "یک SEX BUDDY" را پیدا کنید - RT World News

“او هیچ نقشی در دولت ما نخواهد داشت ،” آرس به رویترز گفت. وی گفت که رهبر سابق می تواند به کشور بازگردد “زیرا او بولیویایی است ،” اما اضافه کرد که رئیس جمهور جدید تصمیم خواهد گرفت که چه کسی دولت را تشکیل دهد.

رئیس جمهور منتخب که در یک خانواده متوسط ​​لاپاز بزرگ شده بود ، بر یک برنامه ملی شدن و رونق کالاها در زمان وزیر نظارت داشت. این سیاست ها کمک کرد تا بودجه هایی برای رهایی میلیون ها بولیوی بومی از فقر در یک دوره رشد پایدار فراهم شود.

با این حال ، با توجه به رکود اقتصادی فعلی ، Arce هشدار داد که دولت “باید اقدامات ریاضت اقتصادی داشته باشد.”

آرس در مورد روابط دیپلماتیک با ایالات متحده که قطع شده است ، گفت: “اگر آنها می خواهند با ما رابطه برقرار کنند ، تنها چیزی که ما می خواهیم این است که به عنوان برابر احترام بگذاریم.”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *