شمار کشته شدگان انفجار بیروت به 100 نفر افزایش یافت ، تعداد قربانیان بیشتر در زیر آوار مانده اند – رئیس صلیب سرخ لبنان – RT World News

رئیس صلیب سرخ لبنان هشدار داد که شمار کشته شدگان انفجارهای قدرتمند در بیروت ، پایتخت لبنان به 100 نفر افزایش یافته است و می تواند حتی بیشتر شود.

به نقل از رسانه های محلی ، دبیرکل صلیب سرخ لبنان ، ژرژ كتانه ، گفته است كه دست كم 100 نفر كشته شدند. وی هشدار داد كه شمار تلفات می تواند بیشتر شود زیرا تعداد قربانیان بیشتر در زیر آوار مانده اند. کتانه همچنین گفت که تعداد مجروحان از 4000 فراتر رفته است.

مجموعه ای از انفجارهای بسیار قدرتمند روز سه‌شنبه بیروت را لرزاند. موج های شوک صحنه ای از ویرانی شبیه به منطقه جنگلی را در چندین بلوک در اطراف بندر ایجاد کردند.

عکس های هوایی از صحنه نشان می دهد که چگونه منطقه در مرکز حادثه انفجارها عملا مسطح شده است. ساختمانهای مرتفع در این نزدیکی هست به پوسته های ساده کاهش یافت.

بلافاصله مشخص نشده است که چه عواملی باعث انفجارها شده است. نخست وزیر حسن دیاب بعداً گفت كه حدود 2750 تن نیترات آمونیوم كه در انبار ذخیره شده است منفجر شده است.

اخبار مرتبط  نخست وزیر ضمن هشدار درباره موج سوم Covid ، مصونیت از گله هدف اسپانیا نیست - RT World News

عملیات نجات در حالی انجام می شود که مسئولان نخستین بار اقدام به پاک کردن زباله ها می کنند ، زیرا مقامات صدمات وارده به شهر را ارزیابی می کنند.
همچنین در rt.com
زمان بمب زدن؟ نخست وزیر می گوید ، بمب های انفجاری که بیروت را ویران کرده است از سال 2014 وجود دارد ، وعده داد که مسئولان را مجازات کندبه گفته رسانه های محلی ، این فاجعه به عنوان یک اتفاق رخ داد “ضربه تقریباً مهلک” به بخش بهداشت ، که قبلاً تحت الشعاع شیوع Covid-19 و وخیم تر شدن بحران اقتصادی قرار داشته است. در اثر انفجارها ، چندین بیمارستان و داروخانه به شدت آسیب دیده ، پزشکان را مجبور به معالجه بیماران در خیابان ها و اعزام آنها به شهرهای دیگر کردند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *