شهردار نیس خواستار “گذرنامه های بهداشتی” Covid-19 برای ورود یا ترک فرانسه شد – RT World News

شهردار نیس از نخست وزیر فرانسه Edouard Philippe خواسته است تا کنترل های جدید سفر را در طول بیماری همه گیر Covid-19 از طریق “گذرنامه های سلامتی” در بخش هایی از فرانسه که با سایر کشورها هم مرز است معرفی کند.

کریستین استروسی یک روز پس از آنکه نخست وزیر فیلیپ از برنامه هایی برای سهولت در مهار قفل فرانسه در ماه مه پرده برداشت ، جزئیات نامه خود را در فیس بوک ارسال کرد ، از جمله اینکه بالاخره افزایش محدودیت شدید یک کیلومتر حرکت به 100 کیلومتری خانه یک شخص را افزایش داد. فیلیپ هشدار داد كه مردم باید “یاد بگیرند كه با ویروس زندگی كنند” و در عین حال شروع به افزایش حرکات خود كرده و در صورت جلوگیری از بلایای اقتصادی كشور می توانند به كار خود برگردند.
همچنین در rt.com
“ما باید یاد بگیریم که با Covid-19 زندگی کنیم”: نخست وزیر فرانسه می گوید قفل شدن از خطر سقوط اقتصادی ، “موج 2” هنوز هم ممکن استاستروسی اظهار داشت که گذرنامه سلامت با نشان دادن اینکه باربر در Covid-19 در 48 ساعت قبل از سفر آزمایش منفی داشته است ، کار می کند. پیشنهاد شهردار در حالی مطرح می شود که فرانسه هنوز در محدودیت های شدید قفل شده است که در تاریخ 17 مارس معرفی شد و بسیاری از ساکنان مشتاق بازگشت به زندگی شبیه به عادی بودن هستند. استروسی معتقد است که الف “گذرنامه سلامتی” می تواند راه دیگری برای آرامش اقدامات حتی بیشتر باشد – در حالی که تأثیر منفی بر سلامت عمومی را محدود می کند.

فرانسه اولین کشوری نیست که این پیشنهاد به عنوان یک راه حل ممکن برای بازگشایی اقتصاد در میان همه گیر جهانی مطرح شده است. سایر دولت های اتحادیه اروپا – از جمله ایتالیا و یونان – نیز نسبت به اجرای یک دولت تصمیم گیری می کنند “گذرنامه سلامتی” سیستم تابستان امسال به منظور احیای صنایع گردشگری در حال تلاش خود.

اخبار مرتبط  سونی تولید PS5 را برای پاسخگویی به تقاضا به دلیل بیماری همه گیر دو برابر می کند - RT World News

بخش گردشگری تقریباً 10 درصد از تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا را تشکیل می دهد ، و به ویژه در تمام کشورهایی که در تلاش برای جلوگیری از شیوع تاج ویروس هستند ، در معرض بیماری همه گیر قرار گرفتند. خطوط هوایی به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند که سازمان هواپیمایی هواپیمایی سازمان ملل پیش بینی کرده است امسال 1.5 میلیارد دلار در تعداد مسافران هوایی کاهش یابد.
همچنین در rt.com
سال پرواز: 1.5 میلیارد میلیارد مسافر در سال 2020 در بحران کوید 19 ، مسافر هوایی کمتری دارد ، آژانس هواپیمایی هواپیمایی سازمان ملل پیش بینی می کندشایان ذکر است که تمایزی بین استروسی وجود دارد “گذرنامه سلامتی” پیشنهاد و “گذرنامه مصونیت” راه حلی که آلمان در نظر گرفته است. پاسپورت سلامت نیاز به آزمایش منظم افراد در مورد عفونت های فعلی دارد ، در حالی که گذرنامه ایمنی باید آزمایش آنتی بادی را انجام دهد ، که بسیار معتبر هستند و هنوز مشخص نیست که آیا آنتی بادی ها نشانه ایمنی در برابر عفونت بیشتر Covid-19 است ، به تازگی توسط پرچم گذاری شده است. سازمان بهداشت جهانی (WHO).

با این حال ، هر دو نوع “گذرنامه” نگرانی هایی درباره تجارت بین حریم شخصی و کاهش فشارهای داخلی در کشور ایجاد کرده اند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *