شورای حکمرانی سودان عفو ​​جنگجویان را اعلام کرد – اما مظنونان جنایات جنگی را مستثنی می کند – RT World News

شورای حاکمیت حاکم بر سودان برای هزاران مبارزی که در درگیری های داخلی شرکت داشتند ، به جز کسانی که با اتهامات نسل کشی یا جنایات جنگی روبرو هستند ، عفو عمومی اعلام کرده است.

رئیس شورا ، ژنرال عبدالفتاح البرهان ، روز پنجشنبه فرمان عفو ​​را امضا کرد که دارای اثر فوری و نگرانی است “همه کسانی که اسلحه حمل می کردند یا در عملیات های نظامی یا جنگ شرکت داشتند.” این معیار ممکن است دهها هزار نفر را تحت تأثیر قرار دهد.

با این حال ، این فرمان “کسانی که دارای حکم بازداشت صادر شده توسط دادگاه کیفری بین المللی یا … کسانی هستند که به جرم نسل کشی یا جنایت علیه بشریت تحت تعقیب هستند ،” طبق بیانیه رسمی

دولت جدید سودان پیش از این با نیروهای شورشی 50 هزار نفری که در دارفور و ایالت های جنوبی نیل آبی و کردوفان جنوبی فعال بوده اند ، معاملات صلح منعقد کرده بود. اما برخی از گروه ها – که بخشی از این نیروها هستند و حدود 15000 نفر هستند – هنوز به توافق سودان نپیوسته اند.
همچنین در rt.com
توافقنامه صلح پس از 17 سال درگیری توسط سودان و گروههای شورشی امضا شداخبار مرتبط  دو کلمه جادویی نوجوان را از 62 روز اغما "فیله مرغ" برانگیخت - RT World News

بر اساس اعلام سازمان ملل ، درگیری ها در منطقه دارفور در غرب سودان باعث کشته شدن 300000 نفر و آواره کردن 2.5 میلیون نفر دیگر شده است. نیروهای جان جاوید که از طرف دولت پشتیبانی می شوند ، به انجام جنایات در دارفور متهم شده اند و یکی از فرماندهان ارشد آنها در ماه ژوئن به ICC تسلیم شد.

از جمله کسانی که به اتهام نسل کشی و جنایت علیه بشریت در دارفور تحت تعقیب کیفری تحت تعقیب هستند ، عمر البشیر رئیس جمهور برکنار شده است که هم اکنون در خارطوم زندانی است.

دادستان ارشد دادگاه کیفری بین المللی فاتو بنسودا در اواخر ماه اکتبر گفت که دادگاه تحقیقات خود را در مورد ادعای جنایات در منطقه تحت البشیر ادامه خواهد داد. بازرسان بیشتری به سودان اعزام می شوند زیرا دادگاه بین المللی کیفری اصرار دارد که وی باید به دادگاه تحویل داده شود. بنسودا همچنین گفت که امکان محاکمه البشیر در دادگاهی ترکیبی که بین سودان و دادگاه بین المللی کیفری راه اندازی شده است نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *