شورشیان قومی میانمار با ادامه اعتراضات ضد کودتا هلی کوپتر نظامی را ساقط می کنند (VIDEOS) – اخبار جهانی RT

یک گروه عمده شورشی قومی برمه ای ادعا کرده است که یک هلی کوپتر متعلق به ارتش این کشور را سرنگون کرده است. این حادثه در حالی صورت می گیرد که اعتراضات به کودتای اخیر که دولت غیرنظامی میانمار را سرنگون کرد ، ادامه دارد.

ارتش استقلال کاچین (KIA) اعلام کرد که این بالگرد روز دوشنبه در شمالی ترین استان میانمار کاچین سرنگون شده است. گفته می شود این هواپیما پس از حمله هوایی ارتش میانمار علیه شورشیان منهدم شده است.

وی گفت: “آنها از ساعت هشت صبح امروز از جنگنده های جت و هلی کوپتر برای حمله به نیروهای ما استفاده کردند. نیروهای ما شلیک کردند و هلی کوپتر اینگونه سرنگون شد. “ سخنگوی این گروه شبه نظامی گفته است ، بدون اینکه توضیح دهد چه سلاح هایی برای پایین آوردن هلیکوپتر استفاده شده است.

تصاویری که به صورت آنلاین پخش می شود ، نشان می دهد كه هلیكوپتر – احتمالاً یك هواپیمای حمل و نقل تهاجمی Mi-17 – است كه از یك پرتابگر موشك ضد هوایی قابل حمل ، ضربه آشكاری را حفظ می كند.

https://www.youtube.com/watch؟v=-YIFlKXID0w

هلی کوپتر بلافاصله پس از برخورد آتش گرفت و از کنترل خارج شد و در نهایت به زمین سقوط کرد.

بلافاصله مشخص نبود که چه تعداد از افراد در هواپیما بودند و سرنوشت خدمه و مسافران ناشناخته مانده است. ارتش میانمار در مورد این حادثه سکوت کرده و سرنگونی هواپیما را تأیید یا تکذیب نکرده است.

ادعای سرنگونی KIA در حالی است که اعتراضات ضد کودتا در سراسر میانمار ادامه دارد. روز دوشنبه ، مراسم های بزرگداشت بزرگداشت قربانیان اعتراضات و همچنین چندین راهپیمایی در سراسر کشور برگزار شده است.

در طی اعتراضاتی که توسط برگزار کنندگان آنها فراخوانده شده است ، در روزهای آخر هفته چندین نفر کشته شدند “انقلاب جهانی بهار میانمار”. بر اساس نتایج اعلام شده توسط گروه مدافعان حمایت از زندانیان سیاسی ، این اعتراضات که تقریباً به صورت روزانه از سه ماه پیش برگزار می شود ، منجر به کشته شدن حداقل 765 معترض شده است.

اخبار مرتبط  پاکستان جلسه گروه منطقوی Covid-19 را خنثی کرد و با اعتراض به اینکه هند مسئولیت کنفرانس را برعهده دارد - RT World News
همچنین در rt.com
پایگاه های نظامی میانمار چند روز پس از حمله شورشیان به پاسگاه در مرز تایلند هدف حمله موشکی قرار گرفتهنگامی که ارتش قدرت را بدست گرفت و رهبر غیرنظامی منتخب دموکراتیک ، آنگ سان سوچی و دیگر سیاستمداران مهم را بازداشت کرد ، این کشور در اول فوریه دچار هرج و مرج شد. ارتش ادعا کرد که پیروزی راحت در ماه نوامبر ، که توسط حزب حاکم وقت تأمین شده بود ، نتیجه تقلب در انتخابات بود. این کودتا به یک دوره کوتاه مدت حکومت غیرنظامی در میانمار خاتمه داد که از اوایل دهه 1960 تا سال 2011 توسط ارتش کنترل شده بود.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *