شکایت به دادگاه کیفری بین المللی لاهه می گوید – رئیس WHO باید در مورد نسل کشی مورد تحقیق قرار گیرد – RT World News

رئیس سازمان بهداشت جهانی باید به دلیل نسل کشی مورد بازجویی قرار گیرد ، ادعایی که یکی از نامزدهای دریافت جایزه صلح نوبل ایالات متحده در دادگاه کیفری بین المللی مطرح کرده است ، افزود: اتیوپیایی ممکن است در بسیاری از جنایات در خانه دست داشته باشد.

Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل فعلی سازمان بهداشت جهانی (WHO) “یک تصمیم گیرنده مهم در رابطه با اقدامات سرویس های امنیتی بود که شامل قتل ، بازداشت خودسرانه و شکنجه اتیوپیایی ها بود ،” شکایتی که در دادگاه کیفری بین المللی (ICC) ثبت شده است می گوید.

نویسنده آن ، اقتصاددان و فعال آمریکایی ، دیوید استینمن ، نامزد جایزه صلح نوبل 2019 ، ادعا می کند که زیست شناس و محقق بهداشت اتیوپی در جنایات مختلف نیروهای امنیتی اتیوپی در دوران تصدی خود به عنوان یک دولت عالی رتبه نقش داشته است رسمی
همچنین در rt.com
رئیس WHO به ایالات متحده می گوید که هزینه چین را پرداخت نکرده است ، می گوید آنها مدرکی ندارندقبل از تصدی پست WHO در سال 2017 ، آدانوم Ghebreyesus ابتدا به عنوان وزیر بهداشت اتیوپی بین سال های 2005 و 2012 و بعدا به عنوان وزیر خارجه کشور از 2012 تا 2016 خدمت کرد. در این زمان بود که او حداقل کنترل جزئی را بر کشور اعمال کرد استینمن ادعا می کند که دستگاه سرکوبگر است.

اتهامات مطرح شده توسط آمریكایی بیشتر بر این فرض استوار است كه وی به عنوان یك مقام عالی رتبه دولتی و یكی از اعضای ارشد حزب جبهه آزادیخواهی مردم تیگرای كه در آن زمان از اعضای اصلی ائتلاف حاكم بود ، نتوانست كمك كند اما بر اجرای قانون و ارتش این کشور نفوذ دارند.

“تدروس به دلیل داشتن یک مقام ارشد TPLF ، تنها تعدادی از مقامات اتیوپی بود که بر نیروهای امنیتی کنترل داشتند.” اشتاینمن در شکایت خود می گوید. او ادامه می دهد که گفت “تاکتیکهای ناعادلانه دولت ، از جمله ارعاب ، دستگیری خودسرانه ، بازداشت بدون اتهام” و نقض حقوق بشر به سختی فرصتی را برای کسی فراهم می کند تا به مقامات دولت اتیوپی در آن زمان ، از جمله آدنوم قبرایزوس ، “سود شک.”

در مورد شواهد اتهامات خود ، استینمن بیشتر به گزارش های حقوق بشر وزارت امور خارجه ایالات متحده و همچنین گزارش های ارائه شده توسط دیده بان حقوق بشر ، عفو بین الملل و نهادهای تحلیلی مختلف غربی مانند دانشگاه بیرمنگام استناد می کند.
همچنین در rt.com
هدف گرفتن ترامپ؟ رئیس WHO می گوید سیاست زدگی Covid-19 بحران جهانی بهداشت را “تشدید” کرده استدر هیچ یک از این گزارش ها نام Adhanom Ghebreyesus (یا هر مقام دولت اتیوپی برای این موضوع) ذکر نشده است ، زیرا آنها بیشتر در مورد موارد مختلفی از قتل یا دستگیری نیروهای امنیتی کشور در طی اعتراضات گسترده و شورش هایی است که در طول دوره های آدنوم Gbrebreesus گریبان گیر ملت شده است به عنوان وزیر ، مانند آنچه در سال 2016 اتفاق افتاد.

اخبار مرتبط  حزب نیوزیلند فیس بوک را به دخالت در انتخابات پس از برکناری از سیستم عامل "اطلاعات غلط" Covid-19 متهم کرد - RT World News

هنوز هم این امر مانع از این شد كه اشتاینمن صریحاً رئیس WHO را به شركت در نسل كشی مرتكب شده توسط افرادی كه وی نامیده می شوند متهم كند. “زیردستان” در این شکایت ادعا می شود که Adhanom Ghebreyesus بر این امر نظارت داشته است “کشتن ، و صدمه جدی جسمی و روحی به اعضای قبایل آمهارا ، کنسو ، اورومو و سومالی با هدف نابودی کامل یا جزئی آن قبایل.”

اکنون ، دادستان های ICC باید در مورد ادامه شکایت تصمیم بگیرند. Adhanom Ghebreyesus به عنوان عضوی از ناظر بهداشت سازمان ملل از مصونیت دیپلماتیک برخوردار است.

با این حال ، این ممکن است مانعی برای پیگرد قانونی وی در ICC ، مستقل از سازمان ملل ، نباشد. دادگاه سابقه پیگرد قانونی روسای کشورهایی را دارد که به جنایات علیه بشریت متهم شده اند. هنوز هم ، اگر با ادعای استینمن ادامه یابد ، اولین بار است که یک مقام سازمان ملل در آنجا محاکمه می شود.
همچنین در rt.com
‘چگونه می توانید WHO را سرزنش کنید زیرا کسی خفاش خورده است؟’ روسیه پس از مشاجره ایالات متحده کوید برای سازمان بهداشت ایستادگی می کنداین اولین بار نیست که آدانوم Ghebreyesus به ارتکاب اعمال نامناسب برای رئیس سازمان بهداشت جهانی متهم می شود. در سال 2017 ، زمانی که او هنوز نامزد این پست بود ، یکی از رقبای او او را به پوشاندن شیوع وبا در اتیوپی متهم کرد تا ظاهراً چهره دولت را حفظ کند. امسال ، هنگامی كه برخی از مقامات آمریكایی به WHO شفافیت کافی نسبت به بیماری همه گیر Covid-19 را نداشتند ، این اتهامات بار دیگر مطرح شد.

در ماه نوامبر ، ژنرال اتیوپی ، برهانو جولا ، رئیس سازمان بهداشت جهانی را به حمایت از شورشیان به رهبری جبهه آزادیخواهی مردم Tigray متهم کرد زیرا ملت بار دیگر درگیر درگیری داخلی شد. “او همه تلاش خود را برای جلب حمایت آنها انجام داده است. او به آنها کمک کرده است تا سلاح بدست آورند “ ژنرال در آن زمان گفت.

مدیر کل WHO بارها و بارها همه اتهامات را رد کرده و به ویژه گفته است که وی درگیری در حال وقوع در اتیوپی را انتخاب نکرده است. تا کنون ، او در مورد آخرین شکایت ثبت شده توسط اشتاینمن توضیحی نداده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *