شکست رو به بالا؟ الیوت آبرامز پس از تغییر رژیم ونزوئلا ، به عنوان نماینده ایران انتخاب شد – RT World News

وزارت خارجه آمریكا نشان می دهد كه آمریكا ، ایران را در معرض اعلام تغییر رژیم قرار داده و الیوت آبرامز ، محكوم علیه ایران كنترا را به عنوان نماینده ویژه ایران منصوب كرده است.

آبرامز ، که نظارت بر یک سری کودتاهای ناکام در ونزوئلا هم در سال گذشته و هم در جریان کودتای شدید 2002 علیه اوگو چاوز رئیس جمهور وقت ، از برایان هوک که “تصمیم به کناره گیری گرفتبراساس بیانیه مطبوعاتی وزیر امور خارجه مایك پومپئو.

پومپئو در این بیانیه از تلاش های هوک ستود ، اظهار داشت که وی “به نتایج تاریخی خلاف رژیم ایران دست یافت” این مقام خارج از کشور نظارت بر دولت ترامپ را کنترل کردفشار حداکثر“کارزار علیه تهران ، تحریم تحریم ها علیه جمهوری اسلامی پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای JCPOA در سال 2018. هوک روز پنجشنبه رکورد خود را در نیویورک تایمز ستود و اظهار داشت که”تقریباً در هر متریک ، رژیم و نزدیکان تروریستی آن ضعیف تر از سه سال و نیم است.

ما بسیار موفق بوده ایم،” او گفت.

تنش ها بین دو کشور در ماه ژانویه پس از حمله هوایی ایالات متحده ، سرلشکر قاسم سلیمانی ، رهبر نیرو قدس ، بر اثر تحریک موانع موشکی از ایران که دو پایگاه ائتلاف در عراق را هدف قرار داده بود ، تقریباً درگیر جنگ شد. آمریكا همچنین با دارایی های نظامی خلیج فارس را آب گرفت و بر کشتی های ایرانی و سایر دارایی های نظامی جایزه هایی قرار داد.

اخبار مرتبط  WHO می گوید: "واکسن ها برابر با Covid صفر نیستند" ، "نگرانی" از ابتلا به بیماری همه گیری باور مردم به زودی پایان می یابد - RT World News
همچنین در rt.com
ترامپ کودتای ما در ونزوئلا را خراب کرد و “بازی برنده” را از بین برد ، فریاد سناتور دموکرات را قبل از شروع رستاخیز آنلاینآبرامز حضور گسترده ای در تلاش های تغییر رژیم آمریكا در آمریکای لاتین داشته است و به جایگزینی دولت های چپ گرای با دیكتاتوری های راست گرایانه در السالوادور و گواتمالا و تلاش برای ایجاد اقدامات مشابه در نیكاراگوئه و ونزوئلا كمك می كند. وی در سال 1991 ، به دو پرونده جرم جزئی در رابطه با رسوایی ایران-کنترا ، که در آن سیا به طور غیرقانونی اسلحه به نیکاراگوئه کنتراس قلم زد ، اظهار تقصیر کرد. با این حال ، وی بعداً توسط جورج دبلیو بوش رئیس جمهور وقت مورد عفو قرار گرفت و همچنان به تضعیف دولت های منتخب دموکراتیک تحت جورج دبلیو بوش و دونالد ترامپ ادامه داد.

این پیشبرد پیش از رای گیری شدید شورای امنیت سازمان ملل در مورد گسترش تحریم تسلیحاتی علیه ایران است. اگر این اقدامات به تصویب نرسد ، ایالات متحده تهدید کرده است که “عکس فوری“تحریم ها به عنوان بخشی از توافق هسته ای 2015 به توافق رسیدند – با وجود آنکه سالها پیش از این توافق نامه خارج شده و به همین دلیل فاقد توانایی اجرای مفاد آن به عنوان”ملت شرکت کننده

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *