شینزو آبه ، باسابقه ترین نخست وزیر ژاپن ، استعفا را اعلام کرد – RT World News

نخست وزیر شینزو آبه ، که هشت سال پیاپی ژاپن را رهبری می کرد ، گفته است که ساعاتی پس از آنکه وی به ائتلاف حاکم خود اطلاع داد که از مشکلات بهداشتی رنج می برد ، کناره گیری می کند.

شینزو آبه زودتر از روز تصمیم خود را توضیح داد و گفت که او می ترسد بیماری بر تصمیم گیری وی تأثیر بگذارد. “من به دلیل بیماری نمی توانم قضاوت های لازم را انجام دهم.” به نقل از آژانس خبری کیودو ، نخست وزیر خارج شده روشن شد.

آبه سالهاست که به کولیت اولسراتیو ، یک بیماری التهابی مزمن رنج می برد. خود نخست وزیر فاش کرد که وضعیت او از اواسط ماه گذشته شروع به وخیم تر شدن کرده است ، و احتمالاً وی را وادار به فکر کناره گیری می کند.

با حرکت ، آبه عذرخواهی کرد “از صمیم قلبم” به هم میهنان خود اضافه کرد که او نمی خواست استعفا برای سیاست داخلی ژاپن دردسر ایجاد کند. نخست وزیر با گفتن اینکه چشمانش غرق می شود ، گفت که اکنون ژاپنی ها تصمیم دارند که درباره میراث خود قضاوت کنند.

“حیف است که خودم نتوانستم مسئله آدم ربایی را حل کنم. دلم می شکند که بدون درک آرزوی من برای امضای پیمان صلح با روسیه و تصویب یک اصلاحیه قانون اساسی ، کار را ترک کنم. “ آبه گفت.

مسکو و توکیو پس از جنگ جهانی دوم هرگز یک توافق نامه صلح رسمی را امضا نکردند ، زیرا اختلافات در مورد چهار جزیره کوریل به عنوان مانع اصلی بود. ژاپن به ادعای هر چهار جزیره ادامه می دهد ، روسیه مخالف واگذاری پتو است.

اخبار مرتبط  وکیل گفت: ترامپ به جولیان آسانژ پیشنهاد داد در ازای افشای منبع انتشار نامه های الکترونیکی DNC 2016 معامله PARDON - RT World News

بیشتر بخوانید: “باید یک hikiwake وجود داشته باشد”: پوتین راه حل اختلاف جزیره روسیه و ژاپن را از نظر جودو توصیف می کند

تلاش برای برداشتن گام های نزدیک به امضای پیمان مهم یکی از اقدامات اصلی سیاست خارجی برای آبه بود ، اما تلاش وی نتیجه ای نداشت. در داخل کشور ، نخست وزیر بارها و بارها سعی کرد ماهیت قانون اساسی صلح طلبانه کشور را که ژاپن را از اعزام ارتش به خارج از کشور منع می کند – تغییر دهد ، اما هیچ نتیجه ای ندارد.

آبه همچنین تأکید کرد که دولت وی ضمن ادامه کار اقتصاد چهار میلیون شغل ایجاد کرده است.
همچنین در rt.com
سهام ژاپن با توجه به استعفای نخست وزیر شینزو آبه ، لغو شددر همین حال ، رسانه های محلی گزارش دادند که وی تا زمان انتخاب رهبر جدید به کار خود به عنوان نخست وزیر ادامه خواهد داد ، بنابراین از لزوم تعیین نخست وزیر به عنوان مدیر اجتناب می کند. گفته می شود که حزب حاکم لیبرال دموکرات (LDP) آبه قرار است پنج شنبه آینده انتخابات رهبری را ترتیب دهد.

آبه ، 65 ساله ، با طولانی ترین نخست وزیری در تاریخ ژاپن است که در سال 2012 مسئولیت خود را به عهده گرفت.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *