شیوع ویروس آنفلوانزای مرغی بسیار بیماریزا H5N8 در طیور لیتوانیایی – اخبار جهانی RT

سازمان جهانی بهداشت حیوانات از شیوع جدید آنفولانزای مرغی در طیور حیاط خانه در لیتوانی خبر داده است. سو after ظن ها پس از مرگ ناگهانی چند مرغ و بوقلمون در شهر کاوناس مطرح شد.

محدودیت ها و مناطق نظارتی پس از پیدا شدن ویروس آنفلوانزای مرغی بسیار بیماریزا H5N8 در یک دامداری که 27 پرنده از جمله مرغ ، بوقلمون ، غاز و اردک در آن نگهداری می شد ، ایجاد شد.

مقامات گفتند که پرندگان زنده باقیمانده از بین رفته و مزرعه پاکسازی و ضد عفونی می شوند. شکل بسیار مسری آنفلوانزای مرغی پس از بررسی لاشه حیوانات تأیید شد.

متخصصان خدمات تغذیه ای و دامپزشکی دولت معاینات بیشتری را در منطقه نظارت برای ارزیابی میزان تکثیر ویروس انجام می دهند.

رسانه های محلی ادعا می کنند این اولین بار است که آنفلوانزای مرغی در طیور شناسایی می شود ، در حالی که تعدادی از پرندگان وحشی با این ویروس در سال 2017 تشخیص داده شده اند.
همچنین در rt.com
فرانسه پس از شیوع آنفلوانزای مرغی ، دستور نابودی 6000 اردک را صادر کرداخبار مرتبط  به گفته کارشناسان ، پیونگ یانگ در هنگام رژه نظامی موشک بالستیک قاره پیمای BRAND NEW را نشان می دهد - RT World News

آنفولانزای مرغی ، و به ویژه H5N8 ، در طی ماه های اخیر به شدت بر صنعت طیور اروپا تأثیر گذاشته است ، زیرا ده ها هزار مرغ و بوقلمون برای جلوگیری از شیوع مجبور به ذبح شدند.

این سویه آنفولانزای مرغی قبلاً شناسایی شده و بیشتر به احتمال زیاد توسط پرندگان مهاجر شیوع پیدا می کند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) خطر انتقال به انسان را کم می داند ، اما خطرناک است “نمی توان استثنا کرد.” این سویه خاص تاکنون هیچ انسانی در سراسر جهان آلوده نکرده است.

برخی از گونه های آنفلوانزای مرغی ، به خصوص برای انسان می تواند خطرناک باشد. WHO معتقد است كه ميزان مرگ و مير سويه H5N1 در حدود 60 درصد است اما هيچ مدركي مبني بر انتقال بيماري از طريق خوردن مرغ هاي پخته شده وجود ندارد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *