صاحب نظر فرانسوی از روایت غربی درباره “مسمومیت” ناوالنی و ناآرامی های بلاروس با اظهارات “CIA” سeriesال می کند ،

یک صاحب نظر فرانسوی روایت غربی مبنی بر نقش داشتن مسکو در مسمومیت ادعایی مخالف روسی الکسی ناوالنی را زیر سوال برد. با این حال ، “انحراف” برای برخی از ساختارهای فرانسه به خوبی پیش نرفت.

دانشمندان ارتش آلمان ادعا می کنند که ناوالنی ، یک فعال برجسته در روسیه ، ماه گذشته توسط یک عامل عصبی قوی درجه نظامی مسموم شد. برلین گفت که آن را داشته است “بسیاری از شواهد” که دولت روسیه در این ماجرا دخیل بوده است اما تاکنون نتوانسته است این شواهد را به مسکو ارائه دهد. با این وجود ، هایکو مااس ، وزیر امور خارجه آلمان ، روسیه را تهدید به تحریم به دلیل حمله ادعایی کرد ، در حالی که همکاران G7 او “مسمومیت تایید شده” در “قویترین اصطلاحات”
همچنین در rt.com
“مملو از عواقب برای روابط روسیه و آلمان”: خشم مسکو از برلین به دلیل عدم همکاری در مورد ناوالنیبا این حال ، مقاله نویس برجسته فرانسوی ، اریک زمور ، مسائل را متفاوت می بیند. اگرچه رسانه های غربی بر سر این ایده که ناوالنی توسط دولت روسیه مسموم شده است ، با هم ادغام می شوند ، زمور از این روایت به سبک نمایشی جدا شد.

“من سعی می کنم درک کنم ، و چیزهایی وجود دارد که من را گیج می کند ،” وی چهارشنبه شب به کانال Cnews فرانسه گفت. “اگر پوتین دستور مسموم کردن این حریف سیاسی را صادر کرد ، پس چرا پزشکان روسی جان او را نجات دادند و او را برای معالجه آلمان ها به آلمان منتقل کردند ، در معرض خطر افشای جرم؟ این عجیب است. “

زمور حتی اشاره کرد که ممکن است آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده در این پرونده نقش داشته باشد.

بعضی ها درمورد KGB که به FSB تبدیل شده خیال پردازی می کنند ، من در مورد CIA که هنوز CIA است خیال پردازی می کنم.

CIA مطمئناً سابقه ای طولانی و داستانی در مورد سو assass قصد به دشمنان خود دارد و در فیدل کاسترو رهبر کوبا و پاتریس لومومبا ، ملی گرای کنگوئی ، در طول جنگ سرد مسمومیت هایی انجام داده است. اگرچه هیچ مدرکی دال بر اثبات وجود آن وجود ندارد ، اما زمور معتقد است که آژانس می تواند دوباره به ترفندهای قدیمی خود ادامه دهد.

“این داستان در زمانی رخ داده است که آمریکایی ها به آلمانها فشار می آورند تا Nord Stream 2 را رها کنند” وی اظهار داشت ، با اشاره به خط لوله گاز طبیعی که آلمان را پس از بهره برداری از گاز ارزان روسیه تأمین می کند.

ایالات متحده با طرح 10 میلیارد دلاری مخالف است ، در حالی که تلاش دارد محموله های گاز طبیعی مایع خود را به اروپا افزایش دهد. با این حال ، هزینه های بالاتر حمل و نقل گاز آمریکایی تاکنون یک نقطه چسبندگی برای آلمان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا را ثابت کرده است.
همچنین در rt.com
بیشتر گزارشگران غربی پیروزی در “جنگ اطلاعاتی” را بر پوشش عینی روسیه و نابودی رسانه ها اولویت داده انداخبار مرتبط  اردوغان کلیسای بیزانس تاریخی در استانبول را از موزه به MOSQUE ماه بعد از هاگیا سوفیا تبدیل و عصبانیت یونانی را برانگیخت - RT World News

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان در ابتدا گفت که پرونده ناوالنی او را از فشار دادن Nord Stream 2 منصرف نخواهد کرد ، اما به نظر می رسد احساسات در برلین در حال تغییر است. پس از ده ها نماینده پارلمان اروپا در اتحادیه اروپا نامه ای را كه خواستار توقف این پروژه بود ، پخش كردند ، مااس این هفته اظهار امیدواری كرد “روس ها ما را مجبور نمی کنند که موضع خود را در مورد جریان نورد 2 تغییر دهیم.” با وجود این اظهارات ، ماس اعتراف کرد که هنوز اطلاعات مربوط به پرونده را به مسکو منتقل نکرده است.

زمور در مورد احتمال واشنگتن – و اثبات نشده – درگیر شدن در حماسه ناوالنی نسبتاً مبهم بود ، اما به نظر می رسید كه از نقش آمریكا در ناآرامی های جاری در بلاروس مطمئن است. رهبران مخالف در آنجا می گویند انتخاب مجدد اخیر رئیس جمهور الكساندر لوكاشنكو تقلبی بود.

“در مورد بلاروس ، من می توانم CIA را پشت آنچه اتفاق می افتد به وضوح ببینم ، زیرا این همان کاری است که آنها ده سال انجام داده اند” زمور گفت. “هر زمان که” انقلاب نارنجی “اتفاق بیفتد ، آمریکایی ها ، سازمان های غیردولتی سوروس و سرویس های ویژه آمریکایی انگار به طور تصادفی پشت آن هستند.”
همچنین در rt.com
لوكاشنكو اعتراضات بلاروس را “انقلاب رنگی” می نامد ، و کشورهای خارجی را به مداخله متهم می كندلوكاشنكو مطمئناً موافقت خواهد كرد و واشنگتن و متحدانش را به تلاش براي شروع يك روش اوكرايني متهم كرده است “انقلاب رنگی” تا او را از قدرت بیرون کند. از طرف دیگر ، تأسیس فرانسه با ادعاهای زمور تحریف شد.

“فکر کردم امروز در روسیه هستم” ناتالی لوئیزو ، نماینده پارلمان اروپا از حزب رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل ماکرون ، با ابراز شوک از ابراز عقاید مانند زمور در تلویزیون فرانسه ، گفت: در انحراف از روایت استقرار ، لوئیزو زمور را متهم کرد که به خاطر آن صحبت کرده است راست افراطی روسیه. “

فردریک پیتت ، نماینده پارلمان فرانسه گفت که او چنین است با شنیدن صدای اریک زمور در یک کانال فرانسوی همان تبلیغات (توطئه ای) که توسط رژیم لوکاشنکو و روسیه انجام می شود را شگفت زده کرد. “

آلمان نتایج آزمایش ناوالنی را به سازمان منع سلاح های شیمیایی در لاهه تحویل داده است ، اما اطلاعات بیشتری در مورد آنها علنی نکرده است. مسکو خواستار تحقیقات شفاف است و برلین را به این تلاش متهم کرده است “بی اعتبار کردن” روسیه.

ناوالنی هنوز در بیمارستان در برلین بستری است و روز دوشنبه از کما ناشی از پزشکی خارج شد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *