صدای اکثریت غیر دموکراتیک؟ در میان آشفتگی های جدید هنگ کنگ ، قطعه MSM دانشجویان چینی را که به قطعنامه طرفداری از اعتراض رای دادند – کباب می کند – RT World News

با خشونت دوباره خیابانهای هنگ کنگ ، مشاجره تازه بین دانشجویان چینی و نویسنده ای برای وب سایت Axios نشان می دهد که چگونه صاحب نظران غربی به عقب برگشته اند و خواستار اعتراض مردم به طرفدار دموکراسی هستند.

خیابان های هنگ کنگ از هفته گذشته بار دیگر به صحنه درگیری بین معترضین و پلیس ضد شورش تبدیل شده است. روز چهارشنبه ، افسران از گلوله های فلفل برای پراکنده کردن جمعیت در قلب مالی شهر استفاده کردند. موج تازه تظاهرات ها توسط یک قانون امنیت ملی که توسط پکن پیشنهاد شده است ، افزایش می یابد و باعث تقویت امنیت در شهر خودمختار چین خواهد شد.

جنبش اعتراضی هنگ کنگ در رسانه های غربی که به طور گسترده ای تحت عنوان “طرفدار دموکراسی” خوانده می شود ، تعداد زیادی از صدای خارجی را پشتیبانی می کند. با کمال تعجب ، به نظر نمی رسد که برخی از این حامیان وقتی به نفع مواضع خود نیستند ، به رویه های دموکراتیک اعتقاد زیادی ندارند. نمونه جدیدی از Axios و پوشش آن از پیش نویس قطعنامه در پکن ، که در یک کالج دانشجویی در انگلستان شکست خورد.

حرکتی که دانشجویان دانشگاه وارویک برای محکوم کردن آنها انجام دادند ، در صدد محکومیت بودند “سطح بی سابقه ای از بی رحمی پلیس ، نقض دموکراسی و حقوق بشر” در شهر چین و برای تشویق رویدادهای طرفدار معترض در دانشگاه.
همچنین در rt.com
فراخوان های آکسفورد برای قرنطینه MORAL تنها تلاشی برای تضعیف گفتار آزاد نیست ، بلکه این تغییر تخریب آموزش و یادگیری دانشگاهی استبا این وجود مخالفت شدیدی از سوی دانشجویان سرزمین اصلی چین وجود داشت ، اما آنها ظاهراً مشارکت رای دهندگان بی سابقه ای را سامان می دادند و با 2،041 رای به 971 این پیشنهاد را شکستند.

به نظر می رسد این تحولات نویسنده چینی را در Axios خشمگین کرده است ، که داستانی انتقادی راجع به آنچه اتفاق افتاده است به تصویر کشیده است. براساس این مقاله ، دانشجویان چینی دانشگاه ، که حدود 3 هزار و 200 نفر از دانشجویان 27 هزار نفری دانشجویی را تشکیل می دهند ، مشکلی برای انجام “ارزشهای دموکراتیک” در وارویک
همچنین در rt.com
رسانه های چینی TROLLS پومپئو ، او را با استفاده از دلار برای فریب معترضین هنگ کنگ به جهنم نشان می دهنداین داستان از متهم کردن افراد روزه به مأمورین پکن متوقف نمی شود و فقط به آن اشاره می کند “سفارتخانه ها و کنسولگری های چین روابط نزدیکی با گروه های دانشجویی چینی حفظ می کنند.” اما فید نویسنده توییتر ، بتانی آلن ابراهیمیان ، کمی تردید در مورد اینکه چه کسی او را برای عدم موفقیت قطعنامه مقصر می داند – دولت چین.

داستان منجر به بحث و جدال شدیدی بین نویسنده و یک دانشجوی چینی شد ، که علیه این پیشنهاد صحبت کرده بود و در داستان ذکر شده است. دانشجو ، زیشی ژانگ گفت: این عقیده که او و دیگران در وارویک به نوعی دموکراسی را با رای خود اشتباه گرفتند “تعصب کلاسیک” علیه چین

اخبار مرتبط  شکست رو به بالا؟ الیوت آبرامز پس از تغییر رژیم ونزوئلا ، به عنوان نماینده ایران انتخاب شد - RT World News

“سؤالی که جوامع دموکراتیک اکنون با آن روبرو هستند این است که وقتی مردم (پوپولیست های راست گرا یا هر کس) از وسایل دموکراتیک لیبرال برای ارتقاء لیبرالیسم استفاده می کنند چه اتفاقی می افتد؟” آلن ابراهیمیان به درون دروازه حمله کرد واکنش. “ارزش های مورد نظر” دمکراسی “نیست ، بلکه” لیبرال دموکراسی “است.”

حریف وی گفت که ، وقتی قهرمانان لیبرالیسم به سادگی نتایج رأی را رد می کنند ، آنها دوست ندارند – خواه این انتخاب دونالد ترامپ یا Brexit باشد – به عنوان ثمره “دموکراسی غیرمذهبی”، به نظر می رسد متناقض است. این رویکرد به بالا می رود “اگر من نتیجه رای شما را دوست نداشتم دوباره رأی دهید.” او اشاره کرد. “این کاملاً حمایت کننده و خودکفا است.”

هنگ کنگ از ماهها اعتراض رنج می برد ، که غالباً توسط بخش رادیکال جنبش به خرابکاری و خشونت سوق پیدا کرده اند. معترضین دولت چین را متهم به نقض آزادی های این شهر تحت برنامه های به اصطلاح “یک کشور ، دو سیستم” می کنند.

برخی از آنها با خنثی کردن پرچم چین و سایر نمادهای ملی ، نگرش خود را نسبت به پکن نشان دادند ، اقداماتی که قانون امنیت از سوی دولت به دنبال مجازات شدیدتر مجازات شده است. معترضین همچنین از قدرتهای خارجی مانند استاد استعمارگر سابق هنگ کنگ بریتانیا خواستند تا از نظر دیپلماتیک و حتی با زور از آنها پشتیبانی کند.
همچنین در rt.com
ترامپ بعد از اینکه چین تحریم های آمریکا را “بلوف” بر هنگ کنگ خواند ، اقدام بسیار جالب و قدرتمند را تحریک می کندچندین دولت غربی حمایت خود را از اعتراضات اعلام کردند و سیاست های پکن را به دلیل ایجاد نارضایتی سرزنش کردند. این فشار در میان موج جدید تظاهرات ، با قول رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ ادامه می یابد “بسیار جالب” اقدامات جدید علیه آینده چین “بسیار قدرتمند” تا پایان این هفته پکن ملل غربی را به التهاب خشونت در هنگ کنگ متهم کرده است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *