صدها نفر در حالی که معترضین در مینسک دستگیر شده اند ، به منطقه نخبه ای که مقامات عالی رتبه لوکاشنکو در آن زندگی می کنند ، دستگیر شده اند

معترضین در مینسک تلاش کردند خود را به منطقه نخبگان محل سکونت مقامات ارشد دولت بلاروس برسانند ، اما در طی راه با نیروهای پلیس زیادی روبرو شدند. در اعتراضات روز یکشنبه دست کم 400 نفر دستگیر شدند.

هزاران نفر در اعتراض روز یکشنبه علیه الكساندر لوكاشنكو ، رئیس جمهور ، كه رسانه های اجتماعی طرفدار مخالفت “راهپیمایی قهرمانان” نامیدند ، شركت كردند. به جای شروع در مرکز پایتخت مانند اکثر تجمعات گذشته ، راهپیمایی روز یکشنبه به سمت منطقه شیک Drozdy ، که میزبان خانه های سیاستمداران و شخصیت های بزرگ اقتصادی کشور است ، از جمله یکی از محل های اقامت رئیس جمهور لوکاشنکو بود.

کانال های تلگرامی هماهنگ کننده اعتراضات به طور مشخص آدرس چندین مقام را در آستانه راهپیمایی درز کردند ، با تشویق معترضین به “به آنها سر بزنید.”

با این حال ، هنگامی که ستون تظاهرکنندگان به سمت درودزی نزدیک شدند ، آنها با یک پلیس عظیم درگیر شدند که با تجهیزات ضد شورش راه را با نرده ها محاصره می کردند.

در همین حال ، تصاویر ضبط شده در نزدیکی محل اقامت رسمی لوكاشنكو كه خیلی دور از صحنه نیست ، نشان می دهد وسایل نقلیه زرهی و سیم خاردارهایی كه در انتظار “راهپیمایی قهرمانان” مستقر شده اند.

ویدئوها نشان می داد که معترضان دفع و هدایت می شوند ، بسیاری از مردم به سمت منطقه مسکونی حرکت می کنند.

اخبار مرتبط  توییتر در میان شورش های جورج فلوید ، لوگوی BLACK خود را تغییر داد و هشتگ #BlackLivesMatter را به پروفایل اضافه کرد - RT World News

کلیپ دیگری در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نشان می داد مرد نقاب دار با لباس غیرنظامی اسلحه پمپ خود را به هوا شلیک می کند و معترضین در حال فرار هستند.

وزارت کشور در ابتدا گزارشات مربوط به شلیک اسلحه را تکذیب کرد ، اما سپس گفت که یکی از افسران این کشور مجبور به استفاده از سلاح برای جلوگیری از این کار شد “اقدام غیرقانونی” توسط معترضین ، كه سعی داشتند مانع دستگیری مجریان قانون شوند.

جمعیت حدود یک ساعت را در خارج از محل اقامت لوکاشنکو گذراندند و شعارهای ضد دولتی سر دادند اما در صلح و آرامش به سر بردند. تظاهرکنندگان پس از اینکه ظاهراً فهمیدند منطقه نخبگان از محدودیت برخوردار است ، به سمت قسمت مرکزی شهر حرکت کردند.

پلیس در طول روز دستگیرهای زیادی در چندین قسمت مینسک انجام داد. به گفته سخنگوی پلیس حداقل 400 نفر بازداشت شدند.

همچنین در rt.com

ناآرامی های بلاروس ادامه دارد: دستگیری ها و درگیری ها پس از ملاقات “راهپیمایی زنان” مخالفان با محاصره پلیس در مینسک (فیلم ها)

از زمان انتخابات معارضه در 9 آگوست که در آن لوکاشنکو ششمین دوره ریاست جمهوری خود را با ادعای 80 درصد آرا به دست آورد ، اعتراضات گسترده ای در بلاروس در حال برگزاری است. سوتلانا تیخانوسکایا ، نامزد مخالف ، که از آن زمان به لیتوانی فرار کرده است ، اصرار دارد که آرا more بیشتری کسب کند و تعداد آرا تقلبی باشد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *