طالبان آتش بس سه روزه را برای تعطیلات اسلامی عید قربان اعلام کرد – اما قول می دهد که در صورت حمله ، قصاص شود – RT World News

در یک ژست صلح نادر ، شبه نظامیان طالبان گفته اند که از سه روز با شروع جمعه ، هیچ گونه “عملیاتی” را انجام نخواهند داد تا مبارزان خود را پس از طغیان اخیر خشونت ، یکی از مقدس ترین تعطیلات مسلمانان را علامت گذاری کنند.

ستیزه جویان افغان بودند “دستور داده شده” سخنگوی طالبان ، ذبیح الله مجاهد ، در توییتر گفت: هیچ حمله ای بین 31 ژوئیه و 2 اوت انجام نشود. وی افزود: این گروه از مبارزان خود می خواهد که این روزهای عید قربان را سپری کنند “در اعتماد به نفس و خوشبختی.” با این حال ، وی همچنین گفت که اگر هر نیروی شبه نظامی مورد حمله قرار گیرد ، آنها تلافی می کنند.
همچنین در rt.com
ارتش آمریكا با پایان آتش بس افغانستان ، حملات هوایی علیه طالبان را آغاز كرداین تنها سومین پایان خصومت بین شبه نظامیان و نیروهای امنیت ملی افغانستان در طول 19 سال درگیری است. مورد قبلی ، که همچنین سه روز به طول انجامید ، در اواخر ماه مه به مناسبت بزرگداشت یکی دیگر از تعطیلات بزرگ مسلمانان ، عید سعید فطر ، عملی شد.

آخرین آتش بس با شیوع دیگری از خشونت از جمله حملات انتحاری و حملات هوایی ایالات متحده به مواضع طالبان به دنبال آمد.

ایالات متحده در ماه فوریه توافق نامه ای با طالبان امضا کرد که در آن متعهد شد در ازای تضمین های امنیتی تمام نیروهای آمریکایی را پس بگیرد. این توافق نامه شامل آزادسازی حدود 5،000 زندانی طالبان ، در ازای حدود 1000 عضو خدمت سربازی افغانستان توسط شبه نظامیان بود. روند مبادله زندانیان ناآرام بوده و بارها متوقف شده است.

اخبار مرتبط  پاپ فرانسیس هشدار داد که "آفتی بدتر از کوید" وجود دارد ... و این "شایعات" است - RT World News
همچنین در rt.com
900 زندانی طالبان توسط آزادگان افغانستان تحت آتش بس عید در بزرگترین آزادی تک مرحله ای آزاد می شوندخبر آتش بس موقت این گروه شبه نظامی پس از آن منتشر شد كه رئیس جمهور افغانستان اشرف غنی گفته است كه كابل به زودی زندانیان باقی مانده طالبان را آزاد خواهد كرد ، و افزود كه گفتگوهای صلح طولانی مدت با تأخیر در افغانستان می تواند از اوایل آغاز شود. “در یک هفته.”

خبرگزاری فرانسه در اواخر ماه مه اعلام کرد که خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان بوده است “جلوتر از برنامه.” پیش بینی می شود که تا اواسط ماه ژوئیه سال 2021 نیروهای خود را از حدود 12،000 به 8،600 کاهش دهد. برخی از مقامات نظامی به این خبرگزاری گفتند که در آن زمان تعداد ارتش فقط 7،500 نفر بود.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *