طالبان از خروج 2000 سرباز آمریكا از افغانستان به عنوان یك گام مثبت در پایان دادن به جنگ استقبال می كند – RT World News

طالبان از تصمیم دولت ترامپ برای عقب نشینی حدود 2000 سرباز آمریکایی از افغانستان قدردانی کرده و آن را گام خوبی در کمک به خاتمه نبردهای تلخ در این کشور از زمان استقرار آمریکا در سال 2001 می دانند.

ذبیح الله مجاهد ، سخنگوی گروه بنیادگرای اسلامگرا ، روز چهارشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت ، خروج نیروها به نفع مردم در افغانستان و ایالات متحده است. وی افزود: بیرون کشیدن نیروهای آمریکایی از جنگ بیشتر جلوگیری می کند.

روز سه شنبه ، کریس میلر ، سرپرست وزارت دفاع آمریکا ، از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و 500 سرباز دیگر از عراق خبر داد و حدود 2500 سرباز را در هر کشور ترک کرد.
همچنین در rt.com
پنتاگون از خروج نسبی از افغانستان خبر داد – 2500 سرباز باقی مانده اندینس استولتنبرگ رئیس ناتو ابراز نگرانی در مورد عقب نشینی نیروها کرد ، میلر گفت که قرار است تا 15 ژانویه 2021 قبل از ترک دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا انجام شود.

اخبار مرتبط  بولسونارو برزیل روزنامه نگاران را "wimps" خواند ، می گوید که احتمال تحمل Covid-19 کمتر است - RT World News

“افغانستان خطر تبدیل شدن به یک سکوی تروریست های بین المللی را برای برنامه ریزی و سازماندهی حملات به سرزمین های ما ایجاد می کند ،” دبیرکل ناتو روز سه شنبه گفت.

میلر همچنین گفت که گفتگوها با طالبان انجام شده است “در دست اقدام،” و اینکه او با استولتنبرگ و اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان صحبت کرده است.
همچنین در rt.com
استولتنبرگ ناتو ادعا می کند که خروج آمریکا از افغانستان آن را به کانون تروریست تبدیل خواهد کرد ، در مورد “حمله به میهن ما” هشدار می دهدآمریكا متعهد شد كه نیروهای نظامی خود را تا اواسط سال آینده طبق توافق نامه ای كه با طالبان در ازای اقدامات ضد تروریسم امضا كرده بود ، كاملاً نیروهای خود را از افغانستان خارج كند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *