طالبان واشنگتن را به نقض توافق صلح متهم می کند پس از حملات هوایی “دفاعی” ارتش آمریکا به شبه نظامیان – RT World News

طالبان آمریكا را به نقض توافق مهم دوحه متهم كرده است كه خروج نیروهای خارجی از افغانستان را پیش بینی می كند. پنتاگون اما ادعا کرد که این حملات در واکنش به حمله جدید طالبان صورت گرفته است.

گروه مبارز ابراز تاسف کرد “بیش از اندازه” حملات هوایی روز یکشنبه ، هشدار به ایالات متحده در مورد عواقب احتمالی در صورت ادامه جنگ.

“نیروهای آمریکایی پس از تحولات جدید در ولایت هلمند ، با انجام حملات هوایی بیش از حد ، توافق نامه دوحه را به اشکال مختلف نقض کرده اند.” قاری محمد یوسف احمدی سخنگوی طالبان در بیانیه ای گفت.

مسئولیت و عواقب ناشی از ادامه این اقدامات کاملاً بر دوش طرف آمریکایی خواهد بود.

در اوایل این هفته ، طالبان در یک اقدام آشکار برای تصرف پایتخت خود ، حمله بزرگی را علیه نیروهای دولت افغانستان در جنوب استان هلمند آغاز کردند. این حمله به پاسخ نیروهای ائتلاف به رهبری ایالات متحده منجر شد که در تلاش برای کمک به نیروهای دولتی کشور حملات هوایی علیه شبه نظامیان طالبان را آغاز کردند.
همچنین در rt.com
ترامپ می گوید باقی مانده نیروهای آمریکایی در افغانستان باید “تا کریسمس” در خانه باشدعلی رغم شعارهای عصبانیت طالبان ، به نظر نمی رسید ارتش آمریكا آماده عقب نشینی باشد. در پاسخ به شکایات این گروه ، سخنگوی نیروهای آمریکایی سرهنگ سانی لگت ادعا کرد که حملات هوایی در واقع توافق نامه دوحه را نقض نکرده و “استوار” با آن.

اخبار مرتبط  تاج دونفره؟ محققان هنگ کنگ گزارش اولین مورد مستند عفونت مجدد Covid-19 - RT World News

“حملات هوایی ایالات متحده در هلمند و فراه تنها در دفاع از ANDSF بوده است و همچنان که آنها توسط طالبان مورد حمله قرار می گیرند ، همچنان ادامه دارد.” لگت با انتشار توئیتی از همه طرفهای جنگ دهها ساله خواست که “خشونت را کاهش دهید.”

توافق نامه بین طالبان و ایالات متحده در فوریه سال جاری در دوحه قطر امضا شد. این معامله پیش بینی خروج همه نیروهای خارجی از افغانستان بود ، در حالی که طالبان متعهد شدند که برای دستیابی به یک توافق صلح آمیز تا زمان جنگ طولانی با دولت این کشور گفتگو کنند.
همچنین در rt.com
فرستاده آمریكا و آمریكا و طالبان توافق كردند كه توافقنامه صلح در افغانستان را دوباره تنظیم كنندگفتگوهای داخل افغانستان ماه گذشته در دوحه آغاز شد. در حالی که خشونت ها در این کشور جنگ زده ادامه دارد ، تاکنون پیشرفت قابل توجهی در مذاکرات گزارش نشده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *