طبق آخرین تحقیقات 60-70٪ توجه جهان فقط به 10 دامنه آنلاین معطوف شده است – RT World News

تحقیقات هشدار دهنده جدید درباره اقتصاد آنلاین نشان داده است که فقط 10 دامنه بیشتر توجه جهان را به خود جلب کرده و در صدد هستند در سالهای آینده حتی بیشتر از این مورد را به خود جلب کنند.

این پروژه تحقیقاتی چند ساله توسط پل X. McCarthy ، استاد الحاقی UNSW و Marian-Andrei Rizoiu ، مدرس علوم کامپیوتر در دانشگاه فناوری سیدنی انجام شد.

محققان روندهای جهانی در تنوع و سلطه آنلاین را مورد بررسی قرار دادند و بر الگوهای ارتباط از چندین محبوب ترین شبکه های اجتماعی جهان مانند Reddit و Twitter تمرکز کردند. در مجموع ، آنها 5.6 ​​ترابایت داده را شامل یک دهه فعالیت آنلاین جهانی بررسی کردند.

آنها وقتی به روندهای طولانی مدت در نحوه رقابت مشاغل آنلاین نگاه می کردند ، یک “ادغام چشمگیر” در دنیای دیجیتال کشف کردند: تعداد شرکتهایی که تأثیر نامتناسب بر توجه جهان دارند ، در حال کاهش است.
همچنین در rt.com
فلوریدا قانونی را برای اعمال جریمه های سنگین به غول های فناوری که سیاستمداران را خوشحال می کند تصویب کرددر سال 2020 دامنه “.com” از 150 میلیون سایت پیشی گرفت و حتی با گسترش پیشنهادهای مشاغل آنلاین ، ویژگی ها ، عملکردها و برنامه های کاربردی بیشتری را شامل می شود ، تعداد شرکتهایی که در نهایت مسئول این پیشنهادات هستند در حال کاهش است.

محققان شش میلیارد نظر کاربر از Reddit را که مربوط به سال 2006 است بررسی کردند و بیش از یک میلیارد پیوند به وب سایت ها و سرویس های آنلاین موجود در آنها.

آنها مجموعه داده را تجزیه و تحلیل کردند و به هر پیوند نمره منحصر به فرد دادند ، جایی که “1” به دامنه خود منتهی می شود ، در حالی که “0” به یک دامنه مشترک و تکرار شونده مانند YouTube پیوند می خورد.

ده سال پیش ، در آغاز بازه زمانی مطالعه ، برای هر 100 پیوند تصادفی مورد بررسی ، حدود 20 حوزه مختلف وجود داشت. از آن زمان این تعداد به پنج دامنه در هر 100 پیوند به اشتراک گذاشته شده کاهش یافته است.
همچنین در rt.com
آژانس ضد انحصار روسیه با جریمه 12 میلیون دلاری اپل به دلیل سیاست “ضد رقابتی” به اپل ضربه می زند زیرا شرکت سیلیکون ولی اصرار دارد که درخواست تجدید نظر کندمحققان نتیجه گرفتند که بین 60 تا 70 درصد از کل توجهات به سیستم عامل های اصلی رسانه های اجتماعی فقط بر روی 10 حوزه است.

اخبار مرتبط  رهبر UKIP می گوید "ادعای خارق العاده" مبنی بر مداخله روسیه در انتخابات ، به اثبات نیاز دارد - RT World News

آنها همچنین ارتباط بین 20 میلیارد پیوند را که طی سه سال به اشتراک گذاشته شده بود مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند که 1000 وب سایت برتر جهانی به طور مداوم از نظر اقتدار ، دید و نفوذ رشد می کنند در حالی که بقیه از همین نظر کاهش می یابند.

حتی با افزایش عملکرد ، به نظر می رسد که تنوع واقعی منابع تأمین کننده این توابع به سرعت در حال کاهش است.

محققان همچنین آنچه را “مرگ و میر نوزادان” در وب سایت ها می خوانند برجسته می کنند.

تقریباً 40٪ دامنه های جدید ثبت شده در سال 2006 از پنج سال اول خود جان سالم به در بردند. با این حال ، در مقابل ، فقط 3٪ از کسانی که در سال 2015 ایجاد شده اند تا امروز زنده مانده اند.

یافته های محققان یک واقعیت حیرت انگیز را تأکید می کند: این فقط کسب و کارهای آنلاین نیستند که تحت تأثیر از دست دادن تنوع آنلاین هستند ، بلکه کل اقتصاد آنلاین هستند.
همچنین در rt.com
دولت کانادا متهم به “حمله” به آزادی بیان نسبت به پیشنهاد فیلم های پلیس منتشر شده در رسانه های اجتماعی شدبه عنوان مثال ، مزیت رقابتی که به طور سنتی توسط مکان فیزیکی شرکت در دنیای واقعی ارائه می شود ، مانند گذشته اعمال نمی شود.

در حالی که مشاغل می توانند خود را در هر مکانی با اتصال به اینترنت پایدار تاسیس کنند ، توانایی آنها در مقیاس در مقابل انحصارهای در حال ظهور برای هر مدت زمان قابل توجهی و ایستادن روی پاهای خود به طور فزاینده ای در معرض تهدید است ، به ویژه با کمبود منابع برای جابجایی و یافتن همانطور که بسیاری از غول های فناوری جهان می توانند مکان های مالیاتی مطلوب تری داشته باشند.

این احتمال وجود دارد که یک کسب و کار آنلاین موفق و درحال ظهور ، صرف نظر از مشتری و مشتری ، توسط یکی از معدود دامنه هایی که بر دنیای آنلاین تسلط دارند ، تسخیر شود ، به نظر می رسد با گذشت زمان با سرعت شتابان افزایش می یابد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *