طبق تحقیقات جدید SARS ، ایمنی کووید 19 می تواند بسیار بالاتر از آزمایش های آنتی بادی باشد

محققان در سنگاپور در سال 2003 گروهی از بازماندگان بیماری همه گیر SARS را یافتند که در مدت 17 سال بر روی سلولهای T خود نگه داشته شده و امیدواری برای ایمنی طولانی مدت نسبت به Covid-19 فراهم کرده است.

سلول های T نوعی گلبول سفید است و نیروهای خط مقدم بدن ما برای مقابله با بیماری و عفونت هستند. در مطالعه‌ای که توسط دانشکده پزشکی Duke-NUS در سنگاپور انجام شد ، از 23 بیمار SARS نمونه خون گرفته شد تا سلولهای ایمنی مؤثر باقی مانده را بررسی کنند.

آنها دریافتند که برخی از کسانی که در سال 2003 آلوده شده اند هنوز سلول های Killer T خود را دارند و بنابراین ممکن است از عفونت مجدد SARS محافظت شوند. از سال 2004 تاکنون هیچ موردی از SARS ، نوع دیگری از بیماری کوروویروس ثبت نشده است.

این یافته ها پشتیبانی می کند “این تصور که بیماران Covid-19 ایمنی طولانی مدت سلول T ایجاد می کنند ،” محققان نوشتند.

همچنین در rt.com

دانشمندان ابزار جدیدی را برای مقابله با سرطان ها و ویروس هایی ایجاد می کنند که توالی DNA مدور را دنبال می کند

سایر مطالعات ذکر شده در این تحقیق نشان می دهد که افرادی که در دو سال گذشته دچار سرماخوردگی شده اند ، به دلیل برخی سلولهای T باقیمانده ، “محافظت واکنش متقابل” در برابر Covid-19 نشان داده اند.

دانشمندان موسسه ایمونولوژی La Jolla در کالیفرنیا قبلاً گفته بودند که چنین است “وسوسه انگیز کردن” در مورد چنین محافظتی پیشین موجود در برابر Covid-19.

اخبار مرتبط  رئیس جمهور بلاروس ادعا کرد که وی عمداً به Covid-19 آلوده شده است - RT World News

این یک پیشرفت چشمگیر در تحقیقات واکسن است ، زیرا این امر به تعیین اینکه چه موقع پیدا کردن واکسن ممکن است نیاز به ضربات تقویت کننده داشته باشیم کمک می کند.

محققان این کار را یک قدم جلوتر بردند و “جانبازان” دوران SARS را علیه SARS-CoV-2 آزمایش کردند و مطمئناً آنها یک نمایش داده شدند “قدرتمند” واکنش در مبارزه با عفونت

همچنین در rt.com

تصویرگری: © PublicDomainPictures از Pixabay
پاشنه آشیل از همه ویروس ها؟ دانشمندان چرای مقدس را کشف می کنند که می تواند به واکسن UNIVERSAL منجر شود

سپس این تیم 37 داوطلب را استخدام كرد كه هرگز كروناویروس نداشتند و می دیدند كه آیا قرار گرفتن در معرض قبلی از حمایت های اساسی برخوردار بوده است یا نه ، و آنچه پیدا شده قابل توجه است: علیرغم عدم قرار گرفتن در معرض SARS یا SARS-CoV-2 ، 50 درصد (19) شرکت کنندگان سلول های T داشتند که حداقل می توانند با سلول های ویروسی Covid-19 مقابله کنند.

“با کمال تعجب ، ما همچنین اغلب سلول های T خاص SARS-CoV-2 را در افراد بدون سابقه SARS ، Covid-19 یا تماس با بیماران SARS / Covid-19 مشاهده کردیم.” نویسندگان نوشتند.

این تحقیقات نشان می دهد که ایمنی نسبت به Covid-19 بالاتر از آزمایش آنتی بادی است ، و بار دیگر احتمال ایمنی زمینه ای و پتانسیل واکسن موثر را زودتر از آن که تصور می شد ، باز می کند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *