طرف های متخاصم در لیبی توافق می کنند که در جریان مذاکرات صلح مورد حمایت سازمان ملل از تشدید ، خشکی و مسیرهای دریایی جلوگیری کنند – RT World News

جناح های متخاصم لیبی ، در میان مذاکرات در حال انجام با حمایت سازمان ملل ، در مورد طرح باز کردن مسیرهای زمینی و دریایی این کشور امضا کردند. دستیابی به موفقیت می تواند اولین قدم برای دستیابی به آتش بس باشد.

ادامه مطلب

استفانی ویلیامز ، نماینده مسئول سازمان ملل در لیبی ، روز چهارشنبه اعلام کرد که هر دو طرف توافق کرده اند که راه های زمینی و دریایی را باز کنند. دو طرف جنگ داخلی گفتگوها را از روز دوشنبه در ژنو آغاز کردند.

ملت آفریقای شمالی بیش از پنج سال درگیری بین دولت توافق ملی به رسمیت شناخته شده توسط سازمان ملل متحد مستقر در طرابلس و ارتش ملی خلیفه هفتار ارتش ملی لیبی دیده شده است که شرق کشور را کنترل می کند.

در طی یک کنفرانس مطبوعاتی ، ویلیامز گفت که او بود “خوش بینانه” که نشست صلح ، که انتظار می رود تا روز شنبه ادامه داشته باشد ، منجر به آتش بس در کشور جنگ زده می شود. وی افزود که رقبا نیز برای حفظ توافق کرده اند “وضعیت فعلی آرامش در خط مقدم و جلوگیری از هرگونه تشدید نظامی”.

نماینده سازمان ملل همچنین خواستار توقف مداخله خارجی در لیبی شد و از طرف های خارجی خواست تا “دست آنها را بگیر” در خارج از کشور نفت خیز آفریقای شمالی.

اخبار مرتبط  اتحادیه اروپا نباید در خاتمه گفتگوهای تجاری با انگلیس "گرفتار شود" اما هیچ معامله ای بهتر از توافق بد نیست - مذاکره کننده ارشد فرانسوی - اخبار جهانی RT

طرف های درگیر نشان داده اند که آنها به حل صلح آمیز درگیری علاقه مند هستند. ماه گذشته ، هافتار و GNA با یک طرح مقدماتی برای انجام تبادل زندانی و اجازه حمل و نقل هوایی و زمینی از طریق کشور موافقت کردند. به دنبال محاصره چندین ماهه قبایل متحد با هفتر ، تولید نفت در لیبی نیز از سر گرفته شده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *