ظریف ، وزیر امور خارجه ، گفت: ترامپ در حال طراحی پرچم دروغ برای “ساختن بهانه” برای حمله به ایران است – RT World News

جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران ادعا کرده است “اطلاعات از عراق” نشان می دهد ایالات متحده در حال نقشه برداری برای “ساختن” دلیلی برای جنگ با ایران است. وی با تأکید بر اینکه “به دنبال جنگ نیست” ، هشدار داد که چنین کلاهبرداری با زور روبرو خواهد شد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا و كابینه وی را به “هدر دادن[ing] میلیاردیظریف روز پنجشنبه در توئیتی فاش کرد که “ایران را با دارایی های نظامی هوایی و دریایی محاصره می کند ، در حالی که آمریکایی ها با Covid-19 رنج می برند”توطئه برای ساختن بهانه برای جنگ

ایران به دنبال جنگ نیست اما آشکارا و مستقیماً از مردم ، امنیت و منافع حیاتی خود دفاع خواهد کرد، “دیپلمات ادامه داد.

تنش ها بین دو کشور به دلیل نزدیک شدن به سالگرد ترور ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی ، رهبر سپاه قدس در 3 ژانویه در یک حمله هوایی در بغداد کشته شده توسط آمریکا ، به طرز خارق العاده ای در حال افزایش است.

در حالی که ایران در آن زمان با حمله به دو پایگاه آمریكا در عراق تلافی كرد و ادعا كرد كه باعث مجروحیت مغزی در تعداد نامشخصی از سربازان مستقر در آنجا شده است ، آیت الله علی خامنه ای بار دیگر خواستار “انتقام“در اوایل این ماه ، افزود که ایرانیان نباید”دشمنی ها را فراموش کنید“بدون توجه به اینکه چه کسی به عنوان رئیس جمهور خدمت می کند ، با دولت ایالات متحده است.

اخبار مرتبط  اتحادیه اروپا و فرانسه از ایالات متحده خواستند تا مجازات های "غیر قابل قبول" علیه محققان جنایات جنگی دادگاه کیفری بین المللی را لغو کند - RT World News

ایالات متحده دو بمب افکن B-52 را اوایل این هفته با نشان دادن نیرو به خلیج فارس فرستاد و باعث خشم تهران شد. یک مشاور نظامی آیت الله به واشنگتن یادآوری کرد که “تمام پایگاههای نظامی آنها توسط موشکهای ما پوشانده شده است“و از ترامپ خواست”سال نو را به عزاداری آمریکایی ها تبدیل کنید” یک افسر نظامی دیگر هشدار داد که ایالات متحده با “پاسخ خرد کننده و آتشین“اگر هواپیماها فضای هوایی کشور را نقض کنند.
همچنین در rt.com
ترامپ “به زباله دان تاریخ خواهد رفت”: روحانی ایران پیام خداحافظی سختی را به رئیس جمهور مستعفی آمریکا ارسال کردایالات متحده تلاش کرده است حملات پرچم دروغین متعدد آشکار به ایران را تحت دولت ترامپ سنجاق کند ، از سوراخ های مرموز ظاهر شده در تانکرهای نفتی سعودی و ژاپنی گرفته تا جریان بی پایان موشک هایی که در منطقه سبز بغداد فرود می آیند و دارای مهارت غیرقانونی برای استراحت در فضاهای خالی از سکنه. حامیان مالی ترامپ برای انتخابات 2020 و 2016 تحت سلطه شاهین های عصبانی ایران قرار گرفتند و بدون شک “عدم موفقیت” رئیس جمهور در شروع جنگ با بازوی محبوب خود کاخ سفید سنگینی می کند.

در حالی که ترامپ آمریكا را از توافق هسته ای JCPOA در سال 2018 خارج كرد ، نه فقط تحمیل مجدد تحریم ها ، بلكه در واقع اتخاذ تحریم های جدید ، تلاش های واشنگتن برای خم كردن سایر امضاكنندگان به خواست خود نتایج متفاوتی داشت. کاخ سفید با اصرار بر اینکه ایران به شرایط معامله ای که آمریکا دیگر در آن عضو نبود محکم و قاطعانه عمل کند ، افراد زیادی را به خود جلب نکرد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *