ظریف ایران پیشنهاد تهویه ترامپ را رد کرد – RT World News

وزیر امور خارجه ایران ، جواد ظریف ، پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا مبنی بر ارسال ونتیلاتورها به ایران را رد كرد و ادعا كرد كه جمهوری اسلامی “ظرف چند ماه” تجهیزات خود را صادر خواهد كرد.

ترامپ تعدادی از ایالات متحده را پیشنهاد داد “تهویه های اضافی” روز شنبه در یک نشست مطبوعاتی به ایران. “اگر آنها به ونتیلاتورها احتیاج داشته باشند ، ترامپ گفت.

گرچه این پیشنهاد از نوع بشردوستانه در سطح آن بود ، اما ترامپ این روند را با خمشی مشخص در مورد ایران دنبال کرد. “در حال حاضر آنها فقط می خواهند برای زنده ماندن ،” او گفت ، اضافه كرد “آنها گرفتار طاعون هستند.”
همچنین در rt.com
“فقط به سناریوهای هالیوود علاقه مند هستید:” مارک های نظامی ایرانی ادعاهای “مزاحمت” در خلیج فارس را جعلی “واشنگتن” دانستندظریف در روز یکشنبه پیشنهاد احتمالی عقب مانده ترامپ را کنار زد. “ایران ظرف چند ماه صادر کننده ونتیلاتور خواهد شد.” او در توییتی خطاب به ترامپ نوشت. وی گفت: “تنها کاری که شما باید انجام دهید اینست که دست از کار در امور سایر کشورها بردارید. مخصوصاً مال من. “

“و باور کنید ، ما از هیچ سیاستمداری آمریکایی مشاوره نمی گیریم.”

ژست ترامپ یکی از چندین مورد اعتراض آمریكا از تهران از زمان شروع كوید -19 بود. وزیر امور خارجه مایك پومپئو در ماه فوریه اعلام كرد كه وی پیشنهاد داد كه به ایران در مهار شیوع آن بیماری كرو ویروسی کمک كند ، و ادعا كرد كه زیرساختهای بهداشتی این كشور نمی تواند این بیماری را برطرف كند. در آن زمان ایران جزو های ویرانگر جهان در جهان بود ، اما وقتی پرونده ها یک ماه بعد در ایالات متحده شروع به نصب کردند ، آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد آمریکا را نامید “عجیب،” و پاسخ داد: “شما از کمبود رنج می برید … اگر چیزی دارید ، از خودتان استفاده کنید.”
همچنین در rt.com
پومپئو می گوید “هیچ تحریم” مانع کمک کووید 19 به ایران نیست ، زیرا ایالات متحده وام صندوق بین المللی پول 5 میلیارد دلار را مسدود کرده و خواستار لغو مجازات ها را نادیده گرفته استاخبار مرتبط  درمورد "بحران حقوق کودک" بعدی؟ گرتا تونبرگ کمک مالی برای مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 راه اندازی کرد - RT World News

در همین حال ، رهبری ایران ادعا می کند که تحریم های ایالات متحده همچنان دسترسی این کشور به تجهیزات پزشکی با صرفه جویی را محدود می کند. سازمان ملل متحد و دیگر ارگانهای بشردوستانه بارها از واشنگتن خواسته اند كه تحریم های خود را در میان بحران سلامتی كاهش دهد ، با اینكه میشل باچل ، كمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد هشدار داد كه آنها “مانع تلاش پزشکی” و می تواند منجر به “سقوط – فروپاشی” سیستم مراقبت های بهداشتی ایران.

ایران از 82000 مورد کروավիրویروس و 5،100 کشته مرگ گزارش کرده است که آن را مرکز حادثه شیوع در خاورمیانه می کند. ایالات متحده بیشترین تعداد مرگ و میر را در جهان ثبت کرده است ، با این حال ، نزدیک به 740،000 نفر آلوده و 39000 نفر فوت.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *