عربستان سعودی به ابتکار عمل عربی متعهد شد ، اما الحاقات اسرائیل تلاش های صلح را تضعیف می کند – FM – RT World News

وزیر خارجه عربستان گفت ، ریاض بر اساس ابتکار عمل صلح عرب همچنان به صلح با اسرائیل متعهد است ، اما وزیر امور خارجه عربستان گفت ، اما از اقدامات یک جانبه اسرائیل در شهرک سازی نگران است.

“پادشاهی هرگونه اقدامات یک جانبه اسرائیل را برای الحاق سرزمین فلسطین به عنوان تضعیف راه حل دو کشور می داند ،” فیصل بن فرحان آل سعود گفت ، در رویدادی در روز چهارشنبه در برلین.

وی افزود که عربستان سعودی روابط خود با اسرائیل را عادی نمی کند تا این که این دومین به توافق صلح با فلسطینی ها نرسند.

این اظهارات اولین بیانیه رسمی سعودی ها از زمانی است که امارات متحده عربی موافقت خود را برای برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل در هفته گذشته تحت یک توافق نامه تحت حمایت آمریکا انجام داده است.

بر اساس طرح صلح عربی ، که در سال 2002 توسط عربستان سعودی تهیه و تنظیم شد ، ملل عرب در ازای معامله ای با فلسطینی ها و خروج کامل اسرائیل از قلمرو این کشور در سال 1967 ، روابط عادی شده را به اسرائیل پیشنهاد دادند.

اخبار مرتبط  با تشدید اعتراضات ، هزاران کارگر از کارخانه تراکتور مینسک به پارلمان بلاروس می روند - RT World News
همچنین در rt.com
امارات می گوید ، معامله با اسرائیل به سمت تهران نیست ، پس از انفجار توافق نامه رئیس جمهور روحانی ، فرستاده ایران را احضار می کنداجرای توافق اسرائیل و امارات می تواند سیاست خاورمیانه را تغییر دهد ، از مسئله فلسطین گرفته تا رقابت علیه ایران. به گزارش رویترز ، افزایش تنش بین تهران و ریاض باعث گمانه زنی ها شده است که منافع مشترک ممکن است سعودی ها و اسرائیل را به همکاری مشترک سوق دهد.

روز دوشنبه نخست وزیر بنیامین نتانیاهو گفت اسرائیل در حال آمادگی برای شروع پروازهای مستقیم به امارات متحده عربی بر سر عربستان سعودی است. پادشاهی کشور اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد و فضای هوایی آن برای هواپیماهای اسرائیلی بسته است. در سال 2018 Air هند به هفت هواپیمایی تبدیل شد که طی هفت دهه اجازه پرواز از طریق خاک سعودی را برای پرواز به اسرائیل با مسیر جدید دهلی – تل آویو خود داشته است.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *