عربستان سعودی در نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل حوثی ها را مسئول حمله موشکی آرامکو می داند – RT World News

عربستان سعودی به شورای امنیت سازمان ملل متحد گفته است که شبه نظامیان حوثی یمن در حمله موشکی به تأسیسات نفتی در جده متعلق به شرکت نفتی آرامکو آن در روز دوشنبه قرار دارند ، در نامه ای رسمی که توسط خبرنگاران مشاهده شده است.

نامه ای که توسط عبدالله المعلمی ، سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل متحد نوشته شده بود ، این هیئت 15 عضوی را خواستار شد “تهدید را متوقف کنید” رویترز روز سه شنبه گزارش داد که شورشیان حوثی مورد حمایت ایران امنیت انرژی ، سیاست های یمن و ثبات منطقه ای را مطرح می کنند.

“مشخص شده است که شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران مسئول حمله تروریستی هستند” المعلمی در این نامه گفت ، گفته می شود که ریاض این کار را می کند “از هیچ تلاشی دریغ نکن” در دفاع از خود
همچنین در rt.com
آرامکو سعودی حمله حوثی ها به تأسیسات نفتی “حیاتی” را تأیید کرد و گزارشی از تلفات جانی اعلام نکردیک مقام آرامکو روز سه شنبه تأیید کرد که انفجار موشک حدود ساعت 3:50 بامداد روز دوشنبه به وقت عربستان در کارخانه توزیع آن رخ داده است. این سایت بر حمل و نقل بیش از 120 هزار بشکه فرآورده های نفتی در روز به شهرهای جده و مکه در غرب عربستان سعودی و همچنین به استان البهای مجاور نظارت دارد.

اخبار مرتبط  تلسکوپ عظیم Arecibo MOMENT گرفتار شده در فیلم های فکی - RT News News

عبدالله الغامدی ، مدیر کارخانه فله جده شمالی ، گفت “آسیب عمده” تحمیل شده بود ، از جمله یک سوراخ دو متر مربع در سقف مخزن ذخیره سازی. وی افزود که در این حمله تلفات جانی نداشته و آتش سوزی ناشی از انفجار در حدود 40 دقیقه خاموش شده است ، اما اکنون یکی از 13 تانک سایت از کار افتاده است.

این حادثه اخیر پس از حمله به زیرساخت های نفتی عربستان سعودی کمی بیش از یک سال پیش رخ داد که در آن گروه شورشی حوثی ادعا کرد که با 10 هواپیمای بدون سرنشین مسلح به دو تأسیسات سعودی حمله کرده و آتش سوزی های بزرگی را در پی داشته است.

حمله به توانایی های نفتی عربستان سعودی بخشی از درگیری مداوم با شورشیان حوثی پس از مداخله ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی شامل فرانسه ، انگلیس و ایالات متحده در جنگ داخلی یمن در سال 2015 است.
همچنین در rt.com
ائتلاف سعودی “6 هواپیمای بدون سرنشین حوثی را” نابود کردروز سه شنبه ، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس محکوم حمله حوثی ها به “زیرساخت های غیرنظامی” وی ادعا کرد که با ادعاهای این گروه مبنی بر تمایل به پایان دادن به درگیری مغایرت دارد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *