عربستان سعودی ممکن است پس از معامله مشاوران ترامپ جارد کوشنر ، محاصره قطر را پایان دهد – اخبار جهانی RT

گفته می شود مرزهای زمینی ، هوایی و دریایی بین عربستان سعودی و قطر پیش از نشست آتی شورای همکاری خلیج فارس بازگشایی خواهد شد. توافق با واسطه آمریكا به بن بست دیپلماتیک كه از ژوئن 2017 آغاز شد پایان می دهد.

چندین رسانه با استناد به وزیر امور خارجه کویت شیخ احمد ناصر آل محمد محمد الصباح گزارش دادند که ریاض دوشنبه شب مرزها را باز خواهد کرد. به گزارش رادیو عمومی اسرائیل ، بحرین ، مصر و امارات متحده عربی نیز محاصره قطر را برداشته و در حالی که دوحه چالش های قانونی خود را برای تحریم کنار خواهد گذاشت.

گزارش شده است که همه طرف ها نیز متعهد شده اند که پایان یابد “کمپین های رسانه ای” در برابر یکدیگر قطر مالک الجزیره ، یک شبکه خبری مهم بین المللی است.

توافقنامه رسمی در نشست شورای همکاری خلیج فارس که قرار است روز سه شنبه در عربستان سعودی آغاز شود ، امضا خواهد شد. انتظار می رود امیر تمیم بن حمد الثانی ، حاکم قطر – برای اولین بار از زمان آغاز بحران دیپلماتیک در سال 2017 – در قطر حضور داشته باشد.

همچنین جارد کوشنر ، نماینده دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در امور خاورمیانه و مشاور کاخ سفید که گفته می شود به واسطه گری در این معامله کمک می کند ، حضور خواهد داشت. یک مقام کاخ سفید در تماس تلفنی با خبرنگاران گفت که کوشنر تا اوایل صبح دوشنبه در حال کار با تلفن ها بود و آخرین جزئیات توافق را انجام می داد.

کوشنر ماه گذشته از دوحه و ریاض دیدار کرده بود و با امیر تمیم قطر و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی دیدار کرده بود.

اخبار مرتبط  پدافندهای هوایی سوریه "حمله اسرائیل" را دفع کرد ، و چندین موشک "خصمانه" بر سر دمشق فرو برد

پادشاهی و متحدانش در خلیج فارس اوایل ژوئن 2017 تحریم هایی علیه قطر اعمال کردند – درست چند روز پس از سفر ترامپ به منطقه – سلسله آل ثانی را به همدردی با تروریست های دولت اسلامی (داعش ، داعش سابق) و ایران متهم کرد. این اختلاف برای ایالات متحده که دارای نیروها و پایگاه هایی در قطر ، بحرین ، عربستان سعودی و امارات است ، ناخوشایند است.

خبرگزاری سعودی SPA به نقل از شاهزاده محمد بن سلمان اظهار داشت که اجلاس شورای همکاری خلیج فارس خلیج فارس را متحد می کند “در برابر چالش های پیش روی منطقه ،” احتمالاً اشاره به ایران است.
همچنین در rt.com
ظریف ، وزیر امور خارجه ، گفت: ترامپ در حال طراحی پرچم دروغ برای “ساختن بهانه” برای حمله به ایران استکوشنر که به خصومت متقابل با تهران متوسل شده است ، سال گذشته با انجام معاملات میان کشورهای خاورمیانه و اسرائیل ، با امارات متحده عربی در ماه آگوست و پس از آن بحرین در سپتامبر و سودان در ماه اکتبر ، معامله کرده است. عربستان سعودی به طور رسمی به آنچه “توافق آبراهام” لقب داده شده ، ملحق نشده است.

با این حال ، آکسیوس به یک دیپلمات عرب گمنام عرب خلیج فارس استناد کرد که گفت در حالی که برخی از مسائل بین قطر و شورای همکاری خلیج فارس حل شد ، “علل اصلی” هنوز باقی مانده است ، از جمله “روابط شخصی بد بین رهبران و اختلافات بزرگ سیاسی در مورد ایران ، ترکیه و اخوان المسلمین.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *