“عهد شفافیت”؟ پنتاگون اطلاعات مربوط به تلفات غیرنظامی “تأیید شده” مداخله علیه داعش در سوریه و عراق را فاش کرد

ایروارز گفت ، پنتاگون “جامع ترین” داده ها را در مورد تلفات غیرنظامیان در عملیات ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه دولت اسلامی در سوریه و عراق منتشر کرده است. هر چند فقط مرگ های رسمی پذیرفته شده در آن وجود دارد.

گروه کنترل درگیری مستقر در انگلیس Airwars گفت “بیش از سه سال تعامل گسترده” با ارتش ایالات متحده اجازه داده است “دقیق ترین و جامع ترین داده هایی که به طور عمومی فاش شده است” توسط پنتاگون در مورد تلفات غیرنظامیان ناشی از عملیات ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه و عراق طی پنج سال گذشته.

این اطلاعات که شامل داده های موقعیت مکانی بود ، به Airwars اجازه می داد تا نقشه ای تعاملی با مکان ها و تاریخ دقیق عملیات ، و همچنین تعداد – و حتی گاهی اوقات حتی اسامی – قربانیان غیرنظامی که در حملات ائتلاف علیه گروه تروریستی دولت اسلامی از بین رفت ، ایجاد کند ( داعش ، داعش / داعش سابق).

این سازمان غیردولتی تصمیم پنتاگون را به عنوان نمونه ای ستود “استانداردهای جدید تمرین بهتر” برای درگیری های ایالات متحده ، و گفت که این معیار متحدان و شرکای نظامی آمریکا است “اشتیاق داشتن به.” سرهنگ مایلس کاگینز ، سخنگوی ائتلاف به رهبری ایالات متحده نیز بلافاصله این اقدام را اعلام کرد “شاهدی برای شفافیت” و تظاهر تعهد پنتاگون به کار با گروههای کنترل درگیری مانند Airwars برای ارزیابی تعداد کشته شدگان غیرنظامی عملیات خود است.

اگرچه هنوز سطح بی نظیری از جزئیات مربوط به آن بی سابقه است ، اما این اطلاعات جدید مربوط به حوادثی است که قبلاً توسط پنتاگون تصدیق شده بود. بعلاوه ، پایگاه داده ای که توسط Airwars بر اساس افشای اطلاعات ارتش ایالات متحده تنظیم شده است ، تنها حوادثی را که منجر به کشته شدن غیر رسمی غیرنظامیان در طول مدت 5 سال به طور رسمی 1410 منجر شده است ، پوشش می دهد. طبق گفته خود ایروارز ، تعداد تلفات غیرنظامیان از حملات مورد نظر در واقع می تواند حداقل به 2024 نفر برسد.

اخبار مرتبط  نتانیاهو از تحریم های ترامپ علیه دیوان بین المللی کیفری "فاسد و مغرضانه" استقبال می کند - RT World News

فقط سال گذشته ، Airwars – همراه با عفو بین الملل – گزارش دیگری را منتشر كرد و در آن گفت كه تعداد كشته شدگان غیرنظامی ناشی از حمله آمریكا به شهر رقه سوریه در سال 2017 می تواند به 1600 نفر برسد – حدود 10 برابر بیش از برآورد رسمی در آن زمان این رقم به تنهایی بیشتر از تعداد تلفات غیرنظامیان در سوریه و عراق است که بیش از پنج سال توسط پنتاگون پذیرفته شده است.
همچنین در rt.com
بعد از آزادسازی تحت حمایت آمریکا هنوز اجساد زیر آوار رقه می پوسند – اما غرب هیچ کجا دیده نمی شودتعداد دقیق افرادی که در عملیات ائتلاف تحت رهبری آمریکا در شهرهایی مانند رقه سوریه و موصل عراق کشته شدند حتی ممکن است مشخص نباشد. تعداد زیادی از اجساد سالها پس از ایالات متحده در زیر آوار دفن شدند “رهایی” که شامل بمباران گسترده و بمباران توپخانه ای بی رویه بود.

Airwars می گوید که پایگاه داده جدید آن راه را برای هموارتر می کند “عراقی ها و سوری ها را تحت تأثیر قرار داد تا به دنبال جبران و بسته شدن باشند.” با این حال ، یک سوال واضح درباره تعطیلی ممکن است برای بستگان قربانیان بی حساب مانده باشد – یا ساکنان شهرهایی که ائتلاف عملاً به ویرانه تبدیل کرد ، فقط برای رها کردن آنها بلافاصله پس از آنها “رهایی”
همچنین در rt.com
“ما مانند مردگان زنده هستیم”: شهروندان موصل 1.5 سال پس از آزادی از داعش ناامید شده اندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *