“غیرممکن” که سلاح های حزب الله باعث انفجار بندر بیروت – رئیس جمهور لبنان – RT World News

رئیس جمهور میشل عون این عقیده را رد کرد که انفجار گسترده در بیروت در اوایل این ماه در اثر انفجار انبار تسلیحات ذخیره شده توسط جنبش حزب الله مستقر در لبنان ایجاد شده است.

عون در مصاحبه ای که روز سه شنبه منتشر شد به روزنامه ایتالیایی Corriere della Sera گفت.

وی گفت که حزب الله اسلحه را در بندر ذخیره نکرده است. “وقایع غیرممکن اما جدی مانند اینها روحیه و تخیل را روشن می کنند” عون اظهار داشت.
اظهارات وی بیانگر سخنان رهبر حزب الله ، سید حسن نصرالله ، در اوایل ماه جاری بود.

نصرالله اتهامات مبنی بر اینکه جنبش شدید مسلحانه وی اسلحه را در بندر بیروت انبار کرده بود ، تکذیب کرد. وی گفته است كه این گروه منتظر نتایج تحقیقات خواهند بود ، اما هشدار داده است كه اگر معلوم شود كه این عمل خرابكاری توسط اسرائیل است ، پس از آن “بهای مساوی بپردازید” اسرائیل هرگونه درگیری در این انفجار را تکذیب کرده است.
همچنین در rt.com
نخست وزیر لبنان ، حسن دیاب از استعفای کل دولت در میان اعتراضات ناشی از انفجار بیروت خبر دادمقادیر انبوه نیترات آمونیوم که سالها به صورت ناامن در انبار منفجر شده بودند ، در 4 ماه آگوست در بندر منفجر شدند و 178 نفر را کشته ، 6000 مجروح کردند و باعث خسارت در شهر شدند.

اخبار مرتبط  چین علی رغم گزارش رسانه ها مبنی بر پکن 10 سرباز آزاد شده - دستگیری سربازان هندی در درگیری اخیر مرزی را تکذیب کرد - RT World News

به گفته عون ، این کاوشگر در بیروت در حال بررسی این مسئله است که آیا بی توجهی ، تصادف یا “مداخله خارجی” باعث انفجار شده است. گرچه به نظر می رسد که [it] تصادف بوده است ، من می خواهم از متهم بودن به گوش نکردن به هر صدایی جلوگیری کنم. “ عون گفت

وی خاطرنشان كرد: برخی از مردم ادعا كردند كه هواپیماها درست قبل از انفجار در حال پرواز توسط بندر بودند. اگرچه چنین نظریه ها “خیلی معتبر نیستند” ، اما طبق گفته وی ، باید به آنها گوش داد.

رئیس جمهور هرگونه تحقیقات بین المللی در مورد انفجار بندر بیروت را رد کرده است ، همانطور که بسیاری خواستار اعتراضات پس از انفجار بودند. عون گفت که سیستم قضایی لبنان مستلزم تحقیقات در مورد مسائل داخلی بدون دخالت دولت های دیگر است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *