فرانسه با تصویب قانون امنیتی که موجب اعتراض شد ، نزدیکتر می شود ، زیرا نمایندگان مجلس با اکثریت قاطع این لایحه را پشتیبانی می کنند – RT World News

قانون گذاران فرانسوی چراغ سبز این قانون بحث برانگیز امنیتی را که برای انتشار تصاویر افسران پلیس وظیفه که توسط دولت رئیس جمهور امانوئل مکرون تحت فشار قرار گرفته است ، سرکوب می کند ، روشن کردند.

پس از چهار ساعت بحث در روز سه شنبه ، اعضای شورای ملی ، مجلس عوام پارلمان فرانسه ، با اکثریت 388 رأی مخالف ، 104 رای ممتنع و 66 رای ممتنع ، از لایحه امنیت جهانی (که به معنی لایحه جامع امنیت است) حمایت کردند.

این رای گیری به دنبال اعتراضات هفته ها در سراسر فرانسه در مورد قانون پیشنهادی ، از جمله درگیری در روز جمعه در پاریس ، که در آن پلیس از فشار دادن تظاهرکنندگان و خبرنگاران فیلم گرفته شد.
همچنین در rt.com
پلیس ضد شورش فرانسه هنگام تشویق جمعیت در اعتراض به پاریس علیه لایحه جدید امنیتی ، HELMETS را حذف کرد (ویدئو)این لایحه روز جمعه تصویب اولیه را به دست آورد و اکنون قرار است در ژانویه در مجلس سنای فرانسه مطرح شود ، اما قبل از لازم الاجرا شدن باید به شورای قانون اساسی ارجاع شود.

بر اساس ماده 24 این لایحه ، کسانی که در حال توزیع تصاویر افسران وظیفه بودند دستگیر شدند “با هدف یا آسیب رساندن به سلامت جسمی یا روانی آنها” مشمول جریمه نقدی حداکثر 45000 یورو (53360 دلار) یا یک سال زندان هستند.

اخبار مرتبط  شیب یا طرح نئو نازی؟ مقالات دولت می گویند بیش از 60،000 دور از سهام ارتش آلمان در طی 10 سال ناپدید شده اند - RT World News

این لایحه همچنین اختیارات بیشتر پلیس فرانسه و استقرار هواپیماهای بدون سرنشین نظارتی را برای اطمینان از حمایت از قانون فراهم می کند.

روز دوشنبه ، سخنگوی کمیسیون اروپا برای حاکمیت قانون ، کریستین ویگاند هشدار داد که روزنامه نگاران باید مجاز به انجام کار خود باشند بدون اینکه مجازات شوند.

“کمیسیون از اظهارنظر درباره لایحه ها خودداری می کند ، اما ناگفته نماند که در مواقع بحرانی ، مهمتر از هر زمان دیگری است که روزنامه نگاران بتوانند آزادانه و با خیال راحت کار خود را انجام دهند.” او گفت.
همچنین در rt.com
در حالی که دولت ماکرون قانون امنیتی را پیش می برد ، بروکسل به فرانسه در مورد آزادی مطبوعات هشدار می دهدنخست وزیر فرانسه ، ژان کاستکس ، نخست وزیر فرانسه پس از رای گیری روز سه شنبه ، از انگیزه های این لایحه دفاع کرد و آن را به عنوان لایحه توصیف کرد “یک متن عالی”

او گفت که وجود دارد “بدون بحث جلوگیری از کسی برای فیلمبرداری یا پخش تصاویری که واقعیت یا واقعه ای از طبیعت عمومی را روشن می کند” و افزود که از این هفته او با اتحادیه های روزنامه نگاران و نمایندگان رسانه های فرانسه گفتگو خواهد کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *