فرانسه جهاد را بر سر خود آورد ، اکنون تصمیمات سختی برای تصمیم گیری دارد – پلیس سابق ضد تروریسم به RT – اخبار جهانی RT

کریس فیلیپس ، رئیس پیشین مبارزه با تروریسم انگلیس به RT گفت: یک سری حملات ضربات چاقو نتیجه آزمایش نافرجام فرانسه در زمینه چند فرهنگی است. وی گفت ، وقتی غرب لیبرال و شرق اسلامی درگیر می شوند ، خشونت دنبال می شود.

“من معتقدم که فرانسه و غرب بسیاری از اینها را به خودشان آورده اند” فیلیپس روز پنجشنبه به RT گفت. “آنها از افرادی دعوت کرده اند که به کشور خود بیایند و به افرادی که به هیچ وجه فکری برای جذب کردن ندارند ، اجازه می دهند به کشور خود بیایند.”

“فرهنگ فرانسوی ، شما آن را می پذیرید یا نمی پذیرید ، و این افراد به وضوح پذیرفته نیستند ،” او ادامه داد.

پیش از این ، یک مهاجم با چاقو ، سه نفر را در کلیسایی در نیس کشته بود ، پلیس در آوینیون یک تیرانداز دیگر را به ضرب گلوله کشته و حمله ادعایی تروریستی دیگری در نزدیکی کلیسایی در سارتروویل ، نزدیک پاریس خنثی شد. علاوه بر این ، پلیس در عربستان سعودی فردی را به جرم ضربات چاقو به نگهبان خارج از کنسولگری فرانسه در جده دستگیر کرد.
همچنین در rt.com
ماکرون می گوید ، حمله به نیس توسط “تروریست اسلامگرا” انجام شده و به نیروهای نظامی دستور می دهد که در کلیساها و مدارس در فرانسه گشت بزنند (ویدئو)امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، مهاجم نیس را یک نامید “تروریست اسلامگرا” و نیروهای خود را برای نگهبانی از کلیساها و مدارس مستقر کرد. فقط چند روز قبل ، ماکرون قول داده بود که این کار را بکند “شروری که اسلام رادیکال است” پس از اینکه یک مسلمان نوجوان معلمی را به دلیل نشان دادن کاریکاتور پیامبر محمد (ص) در کلاس خود ، سر برید.

استقرار ارتش ماکرون ممکن است در کوتاه مدت به مردم اطمینان دهد ، اما فیلیپس گفت که این کار است “تقریبا خیلی غیرممکن” برای ردیابی مهاجمان احتمالی آینده ، و بازهم دشوارتر کردن آنها برای اخراج یا بازداشت ، همانطور که در تجربه او در انگلیس ، بسیاری از مظنونان شهروندان انگلیس بودند.

“ما 20 یا 30 هزار نفر در انگلیس نگرانی داریم. فرانسه احتمالاً بیش از این چیزها دارد “ او توضیح داد. “اگر به نیس بروید ، یک گروه عظیم آفریقای شمالی در آنجا وجود دارد.”
همچنین در rt.com
آنچه در مورد مهاجم مظنون به کلیسای فرانسه شناخته شده است: رسانه ها جزئیاتی را درباره مردی که احتمال می رود 3 نفر را در نیس کشته ، فاش می کننداخبار مرتبط  عکس ها نشان می دهند که ایرانیان پس از 5.1 زمین لرزه در مرکز خواب در خیابان VOLCANO در خیابانها ریختند - RT World News

رسانه های فرانسوی گزارش داده اند که مهاجم نیس – که توسط پلیس هدف گلوله قرار گرفت و دستگیر شد – یک مهاجر 21 ساله تونسی بود. چهار سال قبل ، یک تونسی پشت فرمان یک کامیون 19 تنی بود که جمعیت زیادی را در ساحل نمادین شهر شخم زد و باعث کشته شدن 84 نفر و زخمی شدن بیش از 400 نفر شد. جمعیت فرانسه نزدیک به 9 درصد مسلمان است ، بالاترین درصد در میان هر غربی کشور. از این 5.7 میلیون مسلمان ، درصد افرادی که دیدگاه های افراطی دارند ، ناشناخته است ، اما در سال 2016 ، سه چهارم از همه رادیکال های مظنون در لیست مراقب دولت ، اسلام گرایان تندرو بودند.

فیلیپس گفت که در تجربه خود ، تعجب کرده است که چگونه بسیاری از مسلمانان میانه رو کارتون های حضرت محمد را می بینند “بسیار توهین آمیز” و درک “ایده انتقام”

وی گفت ، هسته اصلی مسئله ناسازگاری اسلام با غرب لیبرال است. “وقتی فرهنگ ها اینقدر باهم درگیر می شوند ، و منجر به این نوع خشونت می شود” او گفت ، دولت ها باید “چند تصمیم بگیرید” در مورد آینده چند فرهنگی و جامعه باز.
همچنین در rt.com
“حملات تروریستی رادیکال اسلامی” باید متوقف شود! ترامپ پس از حمله به کلیسای نیس از توییت پشتیبانی می کنددر حالی که فیلیپس با اصطلاحات آخرالزمانی درباره آینده فرانسه چند فرهنگی صحبت می کرد ، آصف آریف نویسنده و وکیل مسلمان خوش بینانه تر است. او به RT France گفت ، مبارزه با تروریسم است “یک جنگ طولانی و سخت” که “با بازوهای مشترک مبارزه نخواهد شد.”

به جای اعزام نیرو و سازمان های نزدیک اسلامی ، همانطور که ماکرون در روزهای اخیر انجام داده است ، آریف گفت که دولت فرانسه باید بودجه را برای بازرسان ضد تروریسم افزایش دهد و ماموران اطلاعاتی را برای جمع آوری اطلاعات و شناسایی تهدیدات احتمالی در مساجد و سازمان های مسلمان مستقر کند.

“ما برای مبارزه با تروریسم به این سازمانهای مسلمان نیاز داریم” عریف نتیجه گرفت. “کلاله سازی هرگز کمکی نخواهد کرد.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *