فرانسه در حالی که هزاران نفر به خیابانهای پاریس می آیند در سوگ معلم سر بریده شده (VIDEO) – اخبار جهانی RT

به احترام معلم تاریخ که در یک حمله تروریستی در حوالی پاریس گردن زده شد ، در سراسر فرانسه راهپیمایی هایی برگزار شده است. یکی از بزرگترین گردهمایی ها در پایتخت فرانسه برگزار شد ، زیرا هزاران نفر به میدان جمهوری (republlique) رفتند.

هزاران نفر در پاریس مرکزی مملو از جمعیت شده بودند در حالی که هزاران نفر در میدان ملاقات برای ادای احترام به ساموئل پتی ، معلم شهر همسایه کنفلانز-سانت-هونورین ، که اوایل این هفته پس از نشان دادن کارتون های پیامبر اسلام محمد در طی درس

https://www.youtube.com/watch؟v=8ymlI4oU0m0

مقامات دولتی ، از جمله نخست وزیر ژان كاستكس ، و همچنین شهردار پاریس آن هیدالگو و رئیس منطقه ایل دو فرانس ، والری پكرس ، در این مراسم بزرگداشت در میدان جمهوری ملاقات كردند. انبوه مردم عادی به آنها پیوستند.

“شما ما را نمی ترسانید. ما نمی ترسیم شما ما را تقسیم نخواهید کرد ما فرانسه هستیم! “ Castex در توییتر نوشت ، ویدئویی را نشان داد که تجمع را نشان می دهد. افرادی که در این میدان جمع شده بودند به یاد پتی یک دقیقه سکوت کردند که با کف زدن به اوج رسید. در یک لحظه ، جمعیتی که تقریباً به طور کامل میدان را پر کرده بودند ، در حال خواندن سرود ملی فرانسه ، ‘لا مارسیل’.

تظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که حاوی عکس های معلم مقتول بود و همچنین شعارهایی از جمله “Je suis Samuel” (من ساموئل هستم) ، “Je suis enseignant” (من یک معلم هستم) و “Je suis Charlie” – اشاره آشکاری به این واقعیت که کاریکاتورها کلاس خود را نشان می داد ، کاریکاتورهای معروف منتشر شده توسط مجله طنز فرانسوی شارلی ابدو بود ، که خود در حمله تروریستی دیگری در سال 2015 هدف قرار گرفت ، در طی آن 12 نفر کشته شدند.

اخبار مرتبط  پاریس تکذیب کرد که گوائو در سفارت فرانسه در کاراکاس پنهان شده است زیرا ونزوئلا خواستار تحویل وی شد - RT World News

هشتگ های #JeSuisSamuel ، #jesuisprof و #JeSuisEnseignant نیز روند رو به توییتر را شروع کردند. در بسیاری از شهرهای دیگر فرانسه ، از جمله اورلئان ، تولوز ، لیون و گرنوبل ، تجمع های یادبودی برگزار شد ، جایی که جمعیت زیادی از مردم در نزدیکی دفاتر شهردار جمع شده بودند.

پاتی ، 47 ساله ، روز جمعه توسط یک جوان 18 ساله ، مشخص شده به عنوان یک نژاد چچنی متولد مسکو ، قتل شد. مهاجم از شش سالگی با خانواده اش به عنوان پناهنده در فرانسه زندگی می کرد. وی پس از تعقیب و گریز کوتاه توسط پلیس کشته شد. طبق پست هایی که در یک حساب اجتماعی در حال حاضر حذف شده و گفته می شود متعلق به فرد مهاجم است ، این حمله به تلافی آنچه وی توهین به اسلام خوانده بود صورت گرفته است.

کاریکاتورهایی که پتی در کلاس نشان داد نیز موجی از خشم برخی والدین مسلمان را برانگیخت و حتی یکی از آنها برای تبلیغ اخراج معلم یک کارزاری آنلاین را آغاز کرد. این شکایت توسط مسجدی محلی که ویدیو را با شصت هزار دنبال کننده خود در فیس بوک به اشتراک گذاشت ، بیشتر تشدید شد.

پلیس یازده نفر را در رابطه با پرونده بازداشت کرده است ، از جمله چهار نفر از نزدیکان مهاجم ، همچنین پدر یا مادری که علیه معلم کارزاری آغاز کرده و برخی از آشنایان وی.
همچنین در rt.com
“فرزندان ما ایمن نیستند”: والدین لحظات وحشتناکی را پس از سر بریدن معلم نوجوان در خارج از مدرسه فرانسه به یاد می آورندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *