فرانسه در حال تحقیق از افسر ارشد نظامی متهم به “جاسوسی برای روسیه” – RT World News

رسانه های فرانسوی گزارش دادند که یک سرهنگ فرانسوی به خیانت و جاسوسی برای روسیه متهم شده است. وزیر دفاع کشور با تأکید بر اینکه “اقدامات حفاظتی” انجام شده است ، می گوید که این افسر تحت تحقیق است.

رسوایی مشهور در ارتش فرانسه – و به طور بالقوه کل ناتو – اولین بار توسط رادیو Europe 1 روز یکشنبه گزارش شد. در این گزارش آمده است که مأمور ، که در تأسیسات اتحاد ایتالیا مستقر شده است ، مظنون به انتقال است “فوق العاده حساس” اسناد به سرویس های مخفی روسیه

گفته می شود که این مظنون مردی در دهه 50 است که در یک مرکز فرماندهی ناتو در نزدیکی ناپل مشغول به کار بوده است. گفته می شود که مقداری هم دارد “ریشه های خانواده دور” در روسیه و احتمالاً به زبان روسی تسلط دارد. گفته می شود این مرد پس از اینکه در تماس با یک فرد شناخته شده گرفتار شد تحت سوicion ظن قرار گرفت “جاسوس روسی” GRU که برای اطلاعات نظامی کار می کند ، رسانه های فرانسوی با مخفف آن در دوره اتحاد جماهیر شوروی ، GRU به آن اشاره کردند.
همچنین در rt.com
‘Persona non grata’: نروژ اخراج و ممنوعیت دیپلمات روسی پس از آن که مرد محلی که گفته می شود ملاقات کرده است به جاسوسی دستگیر شده استاخبار مرتبط  پلیس فرانسه اردوگاه مهاجران DESTROY Calais را ارسال کرده و بیش از 500 نفر را به مراکز پذیرش اعزام می کند - RT World News

وزیر دفاع فرانسه ، فلورانس پارلی ، تأیید کرد که تحقیق در حال انجام است وقتی که اروپا 1 برای اظهار نظر با او تماس گرفت. پارلی ، اما تایید نکرد که این افسر به جاسوسی برای روسیه مشکوک شده است.

“یک افسر ارشد به دلیل نقض امنیت با مراحل قانونی روبرو است” او گفت. “ما تمام اقدامات حفاظتی لازم را انجام داده ایم.”

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع در دادگستری فرانسه گزارش داد که از آن زمان این افسر به اتهام همکاری با یک قدرت خارجی بازداشت شده است. طبق قانون مجازات فرانسه ، تأمین اطلاعات یا مواد برای یک قدرت خارجی به خیانت در امان است که مجازات آن 15 سال حبس و جریمه سنگین است.
همچنین در rt.com
متهم به “برت سبز” ارتش سابق ایالات متحده برای “توطئه با جاسوسان روسیه”رسوایی جدید و مشهور تنها چند روز پس از آن صورت گرفت که یک قهرمان سبز سابق ارتش ایالات متحده ، پیتر رافائل جیبینسکی دبینز ، در آمریکا دستگیر و به جاسوسی متهم شد. عضو بازنشسته نیروهای ویژه متهم به ارائه اطلاعات حساس ارتش اطلاعات روسیه است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *