فرانسه شکنجه و قتل مبارز آزادی الجزایر را در دهه 1950 پذیرفت ، اما از الجزایر به دلیل گذشته استعمار عذرخواهی نکرد – RT World News

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه رسماً اعتراف کرد که نیروهای کشورش در ملاقات با نوه های خود ، در سال 1957 در جریان جنگ ملت برای استقلال ، مبارز آزادی الجزایری ، علی بومنجل را “شکنجه و قتل” کردند.

ماکرون اعتراف کرد “به نام فرانسه” همانطور که روز سه شنبه با نوه های بومانژل ملاقات کرد ، توضیحات صادقانه و رسمی برای مرگ او بیش از 60 سال پیش ، که تاکنون به عنوان خودکشی طبقه بندی شده بود ، ارائه داد.

یک بیانیه رسمی از کاخ الیزه فرانسه تأیید کرد که بومانژل پس از بازداشت در جنگ الجزیره در 23 مارس 1957 بدون تماس ، شکنجه و سپس کشته شد.

خانواده بوئمانژل پس از اظهارات ماکرون بیانیه ای صادر نکرده اند ، اما ماه گذشته ، خواهرزاده اش فادلا بومانژل-چیتور رفتار فرانسه را به عنوان “ویرانگر” دروغ.

پیش از این ، رئیس سابق اطلاعات فرانسه در الجزایر ، پل اوسارس ، اعتراف كرد كه وی دستور قتل بومژانل و سرپوش گذاشتن به زیر را داده است. با این حال ، دولت این کشور تاکنون حاضر نشده بود صحت این موضوع را تأیید کند.

اخبار مرتبط  ایران می گوید کمک های مالی به مبارزان طالبان جایزه می گیرد ، می گوید ایالات متحده تبلیغات را برای پوشاندن "حضور فاجعه آمیز" در افغانستان گسترش می دهد
همچنین در rt.com
ماکرون عذرخواهی رسمی برای سوuses استفاده های استعماری در الجزایر را علیرغم اینکه استعمار را “جنایت علیه بشریت” خواند ، رد کرداعتراف به گناه پس از توافق ماکرون برای ایجاد یک “کمیسیون حقیقت” برای بررسی سو abاستفاده هایی که در کشورهایی که زمانی تحت کنترل فرانسه بودند ، از جمله الجزایر ، برای پایان دادن به فرهنگ “انکار” گذشته استعمار کشور را کدر کرده است.

ماکرون در حالی که کارهای بیشتری نسبت به روسای جمهور قبلی انجام داده است ، باعث خشم برخی جوامع به دلیل امتناع از عذرخواهی رسمی در مورد آنچه در الجزایر به دستور نیروها و مقامات فرانسوی رخ داده است ، و اعلام کرد که “بدون توبه و نه عذرخواهی.”

در عوض ، ماکرون متعهد شده است که برای ارائه کار کند “اعمال نمادین” هدف آنها ارتقا recon آشتی پس از جنگ هشت ساله بین سالهای 1954-1962 و تیره شدن روابط بین فرانسه و الجزایر است و هر یک از طرفین متهم به ارتکاب جنایات قابل توجه هستند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *