فرانسه می گوید هیچ مدرک “ملموسی” که ادعای ایالات متحده در مورد فروشگاه های مخفی منفجره حزب الله را پشتیبانی کند – اخبار جهانی RT

فرانسه علیه گفته های واشنگتن مبنی بر اینکه حزب الله انبارهای نیترات آمونیوم را در سراسر اروپا ذخیره کرده است ، عقب نشینی کرد و اظهار داشت که هیچ نشانی از وجود چنین فروشگاه هایی در کشور خود وجود ندارد.

“از نظر ما ، هیچ چیز ملموسی برای تأیید چنین ادعایی امروز در فرانسه وجود ندارد” سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه اگنس فون درمول در پاسخ به ادعای نگران کننده وزارت خارجه آمریکا گفت.

سخنگوي تاكيد كرد كه فرانسه چنين مواردي را مجاز نمي داند “فعالیت غیرقانونی” در قلمرو خود و اینکه چنین اقداماتی را با “بزرگترین استواری.”

روز پنجشنبه ، ناتان ثالث ، هماهنگ کننده وزارت امور خارجه ایالات متحده برای مبارزه با تروریسم ، ادعا کرد که حزب الله لبنان مواد مخدر شیمیایی خطرناکی در فرانسه ، اسپانیا ، ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی دارد. وی گفت که این مواد شیمیایی به صورت قاچاق به داخل کشور پنهان در بسته های کمک های اولیه رسیده است ، اما شواهدی در مورد اتهام محرمانه وی ارائه نکرد.

حزب الله در حال ایجاد ذخایر شیمیایی است به طوری که “این می تواند حملات بزرگ تروریستی را انجام دهد” در ادعای پیشنهادات تهران ، که از این گروه پشتیبانی می کند ، سولز ادعا کرد. وی ادعا کرد که این فروشگاهها شامل نیترات آمونیوم ، یک ماده شیمیایی صنعتی مرتبط با انفجار گسترده ای است که ماه گذشته بسیاری از بیروت ، لبنان را ویران کرد. اعتقاد بر این است که انفجار توسط ذخیره ناامن ماده ایجاد شده است.

ایالات متحده حزب الله را به عنوان یک سازمان تروریستی تعیین کرده است ، اما بازوی منتخب آن از نظر فرانسه یک سازمان سیاسی قانونی محسوب می شود.

واشنگتن اخیراً با اتهام داشتن این شرکت ها ، تحریم های دو شرکت مستقر در لبنان را اعلام کرد “تحت مالکیت ، کنترل یا هدایت حزب الله است.”

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *