فرانسه پس از آنكه اردوغان ماكرون را به جستجوی “كمك ذهنی” درباره نگرش خود نسبت به مسلمانان دعوت كرد سفیر خود را از تركیه فراخواند – RT World News

به دنبال اظهارات تند رئیس جمهور رجب طیب اردوغان که سلامتی روانی همتای فرانسوی خود را زیر سوال برد ، پاریس نماینده خود را از ترکیه فراخواند ، امانوئل ماکرون را به “بدرفتاری” با میلیون ها مسلمان متهم کرد.

این حرکت اواخر روز شنبه توسط دفتر ماکرون اعلام شد.

پاریس در بیانیه خود اظهار داشت که قصد ندارد با رهبری ترکیه خواستار نامگذاری شود.

“خشم و توهین یک روش نیست” دفتر گفت.
همچنین در rt.com
اردوغان می گوید ماکرون به “درمان بهداشت روان” نیاز دارد و آزادی مذهب را درک نمی کنداین فراخوان اندکی پس از آن انجام شد که اردوغان همان اوایل انتقادات جدی را علیه رهبر فرانسه انجام داد. رهبر ترکیه در جلسه حزب حاکم عدالت و توسعه (AK) خود در شهر کایسری در مرکز ترکیه صحبت کرد ، رهبر ترکیه ماکرون را به “بدرفتاری” میلیون ها مسلمان.

“مشکل ماکرون با اسلام و مسلمانان چیست؟ او به درمان بهداشت روان نیاز دارد. “ اردوغان با ادعای همتای فرانسوی خود اظهار داشت “آزادی عقیده را درک نمی کند.”

عصبانیت اردوغان در پاسخ به مجموعه ای از اظهارات اخیراً ماکرون ، که قول داد با افراط گرایی اسلامی در فرانسه مبارزه کند ، اظهار داشت “در بحران” در سراسر جهان به دلیل ظهور اصولگرایان.

اخبار مرتبط  پایتخت هند از اوج ویروس کرونا ویروس سوم عبور کرده است - وزیر بهداشت دهلی نو - اخبار جهانی RT

ماکرون پس از قتل بی رحمانه ساموئل پتی ، یک معلم مدرسه راهنمایی که در 16 اکتبر در خارج از پاریس گردن زده شد ، تعهد خود را برای از بین بردن اسلام گرایان تندرو تجدید کرد ، ظاهرا به تلافی نشان دادن کارتون های حضرت محمد (ص) به شاگردانش توسط یک پناهنده چچنی جوان کشته شد. به عنوان بخشی از کلاس آزادی بیان.

ماکرون به سرعت قتل را به عنوان یک محکوم کرد “حمله تروریستی اسلامگرا” و از ملت خواست تا در برابر افراط گرایی متحد بمانند.
همچنین در rt.com
شهردار دوم فرانسه در پی قتل وحشیانه معلم توسط “تروریست اسلامی” تهدید به BEHEADING کرد“این نبرد ما است و وجودی است. آنها [terrorists] موفق نخواهند شد … آنها ما را تقسیم نخواهند کرد “ ماکرون اندکی پس از قتل پتی گفت. “یکی از هموطنان ما امروز به دلیل آموزش … آزادی بیان ، آزادی ایمان یا باور نکردن” به قتل رسید. “ او اضافه کرد

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *